Uncategorized

V.E. Čoden Rinpočes jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tsering

Lieliskas un iepriecinošas ziņas, VS Dalailamas apstiprināta  V.E. Čoden Rinpočes jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tsering. Dzimis Orissā, Indijā, 2016. gadā. Daudz liecību norādīja uz augsto pārdzimšanu.

Zīmīgi, ka gan V.E. Čoden Rinpoče, gan jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tserings dzimuši Tibetiešu mēneša 15.datumā, Saka Dawa laikā.

Informācijai: V.E. Čoden Rinpoče dzimis 1933.gadā, netālu no Rabten klostera Tibetas austrumos. Trīs gadu vecumā tika atpazīts un apstiprināts kā iepriekšējā Rinpočes reinkarnācija, kas, savukārt, bija viens no kandidātiem VS 12. Dalailamam.

Čoden Rinpoče bija arī viens no diviem lamām, kas tika izraudzīti piedalīties debatēs ar Viņa Svētību 14. Dalailamu, kad viņš kārtoja savus gešes eksāmenus.

Laikā, kad 1959. gadā Ķīna ieņēma Tibetu, V.E. Čoden Rinpoče palika dzimtenē un brālēna mājā Tibetas galvaspilsētā Lhasā veica retrītu 19 gadu garumā, nekad nepametot mazo, šauro, tumšo istabiņu visa retrīta laikā. Viņam nebija neviena budisma teksta vai attēla, neviena svētā objekta, kas palīdzētu meditācijās, tikai mazas lūgšanu krelles, ko viņš slēpa apģērba kabatā. Katrs no šiem priekšmetiem, ja to uzietu ķīnieši, kas it bieži nāca pārbaudīt Rinpočes mitekli, būtu iegansts nekavējošam arestam. Tekstus un lūgšanas Rinpoče bija iemācījies no galvas, studējot Sera Dže klosterī, un tā viņš veica visu retrītu, balstoties vien uz savu prātu, lielisko atmiņu un vizualizācijas spēju. 1985. gadā viņš pārcēlās uz Indiju un daudzu gadu garumā sniedza mācības Sera Je klosterī Dienvidindijā.

V.E. Čoden Rinpoče mira 2015. gada 11. septembrī, lai atgrieztos 2016. gadā.

 

 

 


 

24. oktobrī pl.18.00 Par meditācijas praksi- kā uzsākt meditēt un padarīt to par ieradumu. 25. oktobrī pl.18.00 mācība un meditācija par līdzjūtību, Tong Len prakse.

Otrdien, 24. oktobrī plkst. 18.00 NODARBĪBA PAR MEDITĀCIJAS PRAKSI –  KĀ UZSĀKT MEDITĒT UN IZVEIDOT ŠO PRAKSI PAR IERADUMU AR GOD. SANGJI KHADRO

Budistu meditācijas prakse un meditācijas prakse vispār ir ļoti noderīga prakse ikdienas dzīvē. Meditēt var izmantojot visdažādakās prakses. Kad esam atraduši sev piemērotāko praksi un iesākuši meditēt, mūsu ikdienas dzīvē rodas daudz neparedzētu šķēršļu. Tikptat ātri kā iesākusies, reizēm šī prakse nekļūst par ieradumu. No ilggadējas praktizētājas un mūķenes Godājamās Sangjes Khadro uzzināsim, kā to var panākt pēc iespējas ātrāk un kā to izveidot par ieradumu.

Trešdien, 25. oktobrī plkst. 18.00 MĀCĪBA UN MEDITĀCIJAS PAR LĪDZJŪTĪBU VAI TONG-LEN PRAKSE AR GOD. SANGJI KHADRO

Tong-len ir viena no spēcīgākajām dziļas līdzjūtības praksēm un ļoti noderīga budisma apgūšanas prakse praktiskai pielietošanai ikdienas dzīvē.

Visas šīs mācības notiek angļu valodā ar tulkojumu uz latviešu valodu par ziedojumiem. Aicinām ziedot skolotājiem pateicībā par mācībām, ceļa un uzturēšanās izdevumiem, kā arī centra uzturēšanai. Ieteicamais ziedojums 10 EUR par vienu vakaru (vai pēc iespējām un velēšanās).

god. Sangje Khadro

04.-07.jūnijs Stefans Pende AB “Problēmu pārveide”

04.- 05.jūnijā plkst. 19:00-21:00,

06.- 07.jūnijā plkst. 10:00-12:00, 13:30-16:00

Kāpēc pašlološana ir neizdevīga, un kādas priekšrocības sniedz citu mīlēšana vairāk par sevi? Kā gūt iedvesmu, lai “samainītu sevi ar citiem”. Īpašas prāta treniņa metodes (tibetiešu valodā – “lodžong”), kas palīdz pārveidot problēmas laimē un iemācīties mīlēt problēmas tikpat ļoti kā saldējumu!
Par Stefanu Pendi lasiet šeit.

Ieteicamais dalības ziedojums: par vienu sesiju 7Eur, par pilnu dienu 14Eur

05.jūnijā ir iespēja piedalīties Stefana Pendes mācībās brīvā dabā, Dolē – „Skriet, iet un ēst apzināti”, kurā būs aptverta informācija, kā tādas ikdienas aktivitātes kā iešana, skriešana, ēšana vairāk veikt apzināti.
Vairāk informācijas par pasākumu lasiet šeit.
Ar paroli Ganden, 10% atlaide. Iepriekšēja pieteikšanās dalībai pasākumā obligāta.
Aprakstu par Stefanu Pendi lasiet šeit.

FB_IMG_1432033093182