Uncategorized

10.oktobrī plkst. 19.00 Foto un stāstu vakars “Ceļojums uz Tibetu”

Šovasar, laikā no 19. jūnija līdz 12.jūlijam, daži ceļotāji devās ceļojumā uz neparasto Tibetu!

20 dienās cauri gandrīz visai Tibetai, sākot no Austrumtibetas Linzi pilsētas uz Rietumtibetu un kori apkārt Kailašam, kam sekoja atpakaļceļš uz Lhasu, pa Ziemeļtibetas mazapdzīvoto ezeru zemi.

Ceļotāji – Rita, Sandra un Agita, ir sagatavojuši mums  foto stāstu par šo  ceļojumu uz neparasto Tibetu!

Esat aicināti pievienoties klausītāju lokam.

Stāstu vakars norisināsies 10.oktobrī plkst. 19:00

19.-22.06.2018 Zaļās Tāras retrīts ar God. Namgjelu

Aicinam pieteikties Zaļās Tāras retrītam, kurš norisināsies īpašā Vasaras saulgriežu laikā 19.-22.06.2018, meditācijas centrā “Vihara”, www.vihara.lv

Tāra ir pilnīgi apgaismota Buda, kas visu jūtošo būtņu labumam solījusi arī pēc apgaismības sasniegšanas parādīties kā sievišķā Bodhisatva. Viņas galvenā darbība ir aizsargāt praktizētājus no astoņām bailēm. Tāra jeb tibetiešu valodā Drolma ir viena no visvairāk godātajām dievībām Tibetā. Tāra iemieso visu Budu brīnumainās darbības. Saskaņā ar mītu viņa ir dzimusi no Līdzjūtības Budas Čenreziga asarām. Tārai ir neskaitāmas izpausmes, kas manifestējas atbilstoši cilvēku vajadzībām. Tā, piemēram, dinamiskā Zaļā Tāra palīdz ātri pārvarēt šķēršļus, piepildīt vēlmes un pasargāt bīstamās situācijās.

Retrītu vadīs: Godājamais Lobsangs Namgjels ir austrālietis, budists vairāk kā 20 gadus, no tiem 15 gadus ir mūks, mācījies pie tādiem izciliem Skolotājiem kā Viņa Svētības Dalailamas, Denma Ločo Rinpočes, Čoden Rinpočes, Lama Zopa Rinpočes, Čoeding Rinpoče, Gen Lamrimpa un Geše Sonam Rinčen. Viņš ir pabeidzis četru gadu Lam-Rim retrītu, kā arī daudzus tantriskos retrītus. Māca dažādās valstīs kā Indijā, Nepālā, Meksikā, Austrālijā, Jaunzēlandē, Krievijā, Eiropā un ASV. Vairākas reizes viesojies Latvijā.

Viņš par sevi saka, ka ir vienkāršs austrāliešu mūks, kurš praktizē un dzīvo saskaņā ar Tibetas budisma principu “vismaz nekaitē un, kad vari, centies nest labumu visām jūtošajām būtnēm”.

Viņa mājas lapa ir:  http://Venerable-Namgyel.com

Kontakti uzziņām un dalības pieteikšanai -26439430, info@ganden.lv


V.E. Čoden Rinpočes jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tsering

Lieliskas un iepriecinošas ziņas, VS Dalailamas apstiprināta  V.E. Čoden Rinpočes jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tsering. Dzimis Orissā, Indijā, 2016. gadā. Daudz liecību norādīja uz augsto pārdzimšanu.

Zīmīgi, ka gan V.E. Čoden Rinpoče, gan jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tserings dzimuši Tibetiešu mēneša 15.datumā, Saka Dawa laikā.

Informācijai: V.E. Čoden Rinpoče dzimis 1933.gadā, netālu no Rabten klostera Tibetas austrumos. Trīs gadu vecumā tika atpazīts un apstiprināts kā iepriekšējā Rinpočes reinkarnācija, kas, savukārt, bija viens no kandidātiem VS 12. Dalailamam.

Čoden Rinpoče bija arī viens no diviem lamām, kas tika izraudzīti piedalīties debatēs ar Viņa Svētību 14. Dalailamu, kad viņš kārtoja savus gešes eksāmenus.

Laikā, kad 1959. gadā Ķīna ieņēma Tibetu, V.E. Čoden Rinpoče palika dzimtenē un brālēna mājā Tibetas galvaspilsētā Lhasā veica retrītu 19 gadu garumā, nekad nepametot mazo, šauro, tumšo istabiņu visa retrīta laikā. Viņam nebija neviena budisma teksta vai attēla, neviena svētā objekta, kas palīdzētu meditācijās, tikai mazas lūgšanu krelles, ko viņš slēpa apģērba kabatā. Katrs no šiem priekšmetiem, ja to uzietu ķīnieši, kas it bieži nāca pārbaudīt Rinpočes mitekli, būtu iegansts nekavējošam arestam. Tekstus un lūgšanas Rinpoče bija iemācījies no galvas, studējot Sera Dže klosterī, un tā viņš veica visu retrītu, balstoties vien uz savu prātu, lielisko atmiņu un vizualizācijas spēju. 1985. gadā viņš pārcēlās uz Indiju un daudzu gadu garumā sniedza mācības Sera Je klosterī Dienvidindijā.

V.E. Čoden Rinpoče mira 2015. gada 11. septembrī, lai atgrieztos 2016. gadā.