Uncategorized

Meditācija trešdienā, plkst.19:00

mindfulness-meditationPiedāvājam veikt kopējo visaptverošo meditācijas praksi, lai atbrīvotos no uzkrātā stresa un papildinātu enerģiju atlikušajai nedēļai.
Veiksim dažādas budisma tēmai veltītas meditācijas- koncentrēšanās jeb apzinātības meditācijas, kuras palīdz nomierināt izkliedēto prātu, un analītiskās meditācijas, kurās ar fokusēto, mierīgo prātu atklājam realitātes būtību, izmantojot pakāpeniskā ceļa uz apgaismību jeb lam-rim tēmas.

Piedalīties var arī bez iepriekšējas pieredzes.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz tālruņa numuru – 26439430
Dalības maksa: ziedojums

Kāpēc meditēt?

Mēs visi vēlamies būt laimīgi un nevēlamies ciešanas. Tiecoties pēc laimes, mēs nemitīgi mainam ārējos apstākļus – darbu, dzīvesvietu, partneri, dzenamies pēc ārējām izklaidēm, iegādājamies arvien jaunākas tehnoloģiskas iekārtas, kas uz laiku spēj mūs aizraut un radīt kādu īsu piepildītības un laimes sajūtu. Šī vēlēšanās būt laimīgam ir tik cilvēcīga un saprotama.

Ir zināms, ka viss nemitīgi mainās un nekas nav mūžīgs, tāpat arī šie ārējie apstākļi, kas ir īsākas vai garākas laimes avots. Šiem ārējiem apstākļiem nav ilglaicības garantijas. Mūsu atkarība un pieķeršanās pie šiem ārējiem, nepastāvīgajiem apstākļiem rada mūsos vilšanos un ciešanas. Mums nav jāatsakās no šiem ārējiem objektiem, bet tiem nevajadzētu būt mūsu galvenajam laimes avotam.

Būtiski ir saprast un atklāt avotu, kur šī laime ir meklējama. Pārsteidzoši, šķiet pārāk vienkārši, lai noticētu, bet šis avots ir mūsos pašos. Tas, kā mēs redzam pasauli, kā uzlūkojam ārējos objektus ir atkarīgs tikai no mūsu, katra individuāla redzējuma. Mēs, iespējams, neuzdodam sev jautājumu, vai tas, kā es redzu lietas, situācijas, cilvēkus patiešām tā arī ir?  Vai tas atbilst īstenībai?

Tas, kā mēs redzam apkārtni, ir mūsu prāta dabas radīts redzējums. Laimes potenciāls ir meklējama mūsu prātā, kuru sasniegt izdodas regulāri praktizējot meditāciju. Caur šo metodi varam iemācīties būt laimīgi jebkādos apstākļos, jebkādas situācijās, jebkādā vecumā.

Regulāras meditācijas prakses palīdz mazināt un pat atbrīvoties no tādām destruktīvām emocijām kā dusmas, naids, bailes, nepacietība, neapmierinātība, greizsirdība u.t.t. Caur meditāciju mēs ieraugam lietu patieso dabu, mēs atpazīstam prāta traucējošos destruktīvos stāvokļus un laika gaitā, tos nebarojot, spējam izsusināt to avotu.

FacebookTwitterGoogle+

04.-07.jūnijs Stefans Pende AB “Problēmu pārveide”

04.- 05.jūnijā plkst. 19:00-21:00,

06.- 07.jūnijā plkst. 10:00-12:00, 13:30-16:00

Kāpēc pašlološana ir neizdevīga, un kādas priekšrocības sniedz citu mīlēšana vairāk par sevi? Kā gūt iedvesmu, lai “samainītu sevi ar citiem”. Īpašas prāta treniņa metodes (tibetiešu valodā – “lodžong”), kas palīdz pārveidot problēmas laimē un iemācīties mīlēt problēmas tikpat ļoti kā saldējumu!
Par Stefanu Pendi lasiet šeit.

Ieteicamais dalības ziedojums: par vienu sesiju 7Eur, par pilnu dienu 14Eur

05.jūnijā ir iespēja piedalīties Stefana Pendes mācībās brīvā dabā, Dolē – „Skriet, iet un ēst apzināti”, kurā būs aptverta informācija, kā tādas ikdienas aktivitātes kā iešana, skriešana, ēšana vairāk veikt apzināti.
Vairāk informācijas par pasākumu lasiet šeit.
Ar paroli Ganden, 10% atlaide. Iepriekšēja pieteikšanās dalībai pasākumā obligāta.
Aprakstu par Stefanu Pendi lasiet šeit.

FB_IMG_1432033093182

FacebookTwitterGoogle+

Aicinām atbalstīt Nepālas zemestrīcē cietušos

Sestdien, 25.aprīlī, Nepālu satricināja 7,9 balles stipra zemestrīce, kam nākamajā dienā sekoja vēl viena zemestrīce, kopumā radot daudz ciešanu cilvēkiem un izpostot daudz nozīmīgu objektu.

Šis ir aicinājums ikvienam, kurš sevī jūt vēlmi savā prātā, savās lūgšanās sniegt atbalstu Nepālas zemestrīcē cietušajiem.  Lama Zopas Rinpočes ieteiktās prakses šādos gadījumos Jūs atradīsiet šeit, kā arī vienmēr noderīgā Medicīnas Buddhas prakse, kas atrodama šeit.

Ja vēlaties materiāli palīdzēt zemestrīcē cietušajiem, to var izdarīt veicot ziedojumu, šim nolūkam īpaši izveidotos fondos:
-FPMT dibinātā fonda palīdzībai Nepālai koordinātes šeit ,
-Kopanas klostera organizētas starptautiskas komandas fonds, kas kopā ar Sarkano krustu meklē, glābj un palīdz cietušajiem cilvēkiem, koordinātes šeit.

med.buddha

Medicīnas buddhas mantras.
Garā mantra:
OM NAMO BHAGAVATE BHAIŠADŽJE GURU BAIDURJA PRABHA RADŽAJA TATHĀGATAJA ARHATE SAMJAKSAM BUDDHAJA OM BHAIŠADŽJE BHAIŠADŽJE MAHĀ BHAIŠADŽJA [BHAIŠADŽJA] RADŽJA SAMUDGATE SVĀHĀ

Īsā mantra:
TADJATHĀ OM BHAIŠADŽJE BHAIŠADŽJE MAHĀ BHAIŠADŽJA RADŽA SAMUDGATE SVĀHĀ

FacebookTwitterGoogle+