Kalendārs

Meditācijas un prakses trešdienās

 

Piedāvājam veikt kopējo visaptverošo meditācijas praksi tiešsaistē, iepriekš piesakoties. Laiki var mainīties.

Veiksim dažādas budisma tēmai veltītas meditācijas- koncentrēšanās jeb apzinātības meditācijas, kuras palīdz nomierināt izkliedēto prātu, un analītiskās meditācijas, kurās ar fokusēto, mierīgo prātu atklājam realitātes būtību, izmantojot pakāpeniskā ceļa uz apgaismību jeb lam-rim tēmas.

Piedalīties var arī bez iepriekšējas pieredzes.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz tālruņa numuru –29416579. Dalības maksa: ziedojumi

Kāpēc meditēt?

Mēs visi vēlamies būt laimīgi un nevēlamies ciešanas. Tiecoties pēc laimes, mēs nemitīgi mainam ārējos apstākļus – darbu, dzīvesvietu, partneri, dzenamies pēc ārējām izklaidēm, iegādājamies arvien jaunākas tehnoloģiskas iekārtas, kas uz laiku spēj mūs aizraut un radīt kādu īsu piepildītības un laimes sajūtu. Šī vēlēšanās būt laimīgam ir tik cilvēcīga un saprotama.

Ir zināms, ka viss nemitīgi mainās un nekas nav mūžīgs, tāpat arī šie ārējie apstākļi, kas ir īsākas vai garākas laimes avots. Šiem ārējiem apstākļiem nav ilglaicības garantijas. Mūsu atkarība un pieķeršanās pie šiem ārējiem, nepastāvīgajiem apstākļiem rada mūsos vilšanos un ciešanas. Mums nav jāatsakās no šiem ārējiem objektiem, bet tiem nevajadzētu būt mūsu galvenajam laimes avotam.

Būtiski ir saprast un atklāt avotu, kur šī laime ir meklējama. Pārsteidzoši, šķiet pārāk vienkārši, lai noticētu, bet šis avots ir mūsos pašos. Tas, kā mēs redzam pasauli, kā uzlūkojam ārējos objektus ir atkarīgs tikai no mūsu, katra individuāla redzējuma. Mēs, iespējams, neuzdodam sev jautājumu, vai tas, kā es redzu lietas, situācijas, cilvēkus patiešām tā arī ir?  Vai tas atbilst īstenībai?

Tas, kā mēs redzam apkārtni, ir mūsu prāta dabas radīts redzējums. Laimes potenciāls ir meklējama mūsu prātā, kuru sasniegt izdodas regulāri praktizējot meditāciju. Caur šo metodi varam iemācīties būt laimīgi jebkādos apstākļos, jebkādas situācijās, jebkādā vecumā.

Regulāras meditācijas prakses palīdz mazināt un pat atbrīvoties no tādām destruktīvām emocijām kā dusmas, naids, bailes, nepacietība, neapmierinātība, greizsirdība u.t.t. Caur meditāciju mēs ieraugam lietu patieso dabu, mēs atpazīstam prāta traucējošos destruktīvos stāvokļus un laika gaitā, tos nebarojot, spējam izsusināt to avotu.

Hatha jogas nodarbības ar Alekseju Pšenovu (dienas un laiki var mainīties)

Iepriekš piesakoties, hatha jogas nodarbības (dienas un laiki var mainīties) ar budistu mūku un praktizētāju god. Alekseju Pšenovu.

Pieteikties iepriekš, info pie pasniedzēja: 27792889

Norises vieta: Budisma meditācijas centrs Ganden centrs, Miera ielā 11-1, Ārdurvju kods: 3254A

Jogas nodarbības notiek par ziedojumiem.

Par pasniedzēju lasiet šeit.

 

V.E. Čoden Rinpočes jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tsering

Lieliskas un iepriecinošas ziņas, VS Dalailamas apstiprināta  V.E. Čoden Rinpočes jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tsering. Dzimis Orissā, Indijā, 2016. gadā. Daudz liecību norādīja uz augsto pārdzimšanu.

Zīmīgi, ka gan V.E. Čoden Rinpoče, gan jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tserings dzimuši Tibetiešu mēneša 15.datumā, Saka Dawa laikā.

Informācijai: V.E. Čoden Rinpoče dzimis 1933.gadā, netālu no Rabten klostera Tibetas austrumos. Trīs gadu vecumā tika atpazīts un apstiprināts kā iepriekšējā Rinpočes reinkarnācija, kas, savukārt, bija viens no kandidātiem VS 12. Dalailamam.

Čoden Rinpoče bija arī viens no diviem lamām, kas tika izraudzīti piedalīties debatēs ar Viņa Svētību 14. Dalailamu, kad viņš kārtoja savus gešes eksāmenus.

Laikā, kad 1959. gadā Ķīna ieņēma Tibetu, V.E. Čoden Rinpoče palika dzimtenē un brālēna mājā Tibetas galvaspilsētā Lhasā veica retrītu 19 gadu garumā, nekad nepametot mazo, šauro, tumšo istabiņu visa retrīta laikā. Viņam nebija neviena budisma teksta vai attēla, neviena svētā objekta, kas palīdzētu meditācijās, tikai mazas lūgšanu krelles, ko viņš slēpa apģērba kabatā. Katrs no šiem priekšmetiem, ja to uzietu ķīnieši, kas it bieži nāca pārbaudīt Rinpočes mitekli, būtu iegansts nekavējošam arestam. Tekstus un lūgšanas Rinpoče bija iemācījies no galvas, studējot Sera Dže klosterī, un tā viņš veica visu retrītu, balstoties vien uz savu prātu, lielisko atmiņu un vizualizācijas spēju. 1985. gadā viņš pārcēlās uz Indiju un daudzu gadu garumā sniedza mācības Sera Je klosterī Dienvidindijā.

V.E. Čoden Rinpoče mira 2015. gada 11. septembrī, lai atgrieztos 2016. gadā.