Kalendārs

Meditācijas un prakses trešdienās plkst. 18.00

 

mindfulness-meditationPiedāvājam veikt kopējo visaptverošo meditācijas praksi, lai atbrīvotos no uzkrātā stresa un papildinātu enerģiju atlikušajai nedēļai.
Veiksim dažādas budisma tēmai veltītas meditācijas- koncentrēšanās jeb apzinātības meditācijas, kuras palīdz nomierināt izkliedēto prātu, un analītiskās meditācijas, kurās ar fokusēto, mierīgo prātu atklājam realitātes būtību, izmantojot pakāpeniskā ceļa uz apgaismību jeb lam-rim tēmas.

Piedalīties var arī bez iepriekšējas pieredzes.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz tālruņa numuru –26439430. Dalības maksa: ziedojumi

Kāpēc meditēt?

Mēs visi vēlamies būt laimīgi un nevēlamies ciešanas. Tiecoties pēc laimes, mēs nemitīgi mainam ārējos apstākļus – darbu, dzīvesvietu, partneri, dzenamies pēc ārējām izklaidēm, iegādājamies arvien jaunākas tehnoloģiskas iekārtas, kas uz laiku spēj mūs aizraut un radīt kādu īsu piepildītības un laimes sajūtu. Šī vēlēšanās būt laimīgam ir tik cilvēcīga un saprotama.

Ir zināms, ka viss nemitīgi mainās un nekas nav mūžīgs, tāpat arī šie ārējie apstākļi, kas ir īsākas vai garākas laimes avots. Šiem ārējiem apstākļiem nav ilglaicības garantijas. Mūsu atkarība un pieķeršanās pie šiem ārējiem, nepastāvīgajiem apstākļiem rada mūsos vilšanos un ciešanas. Mums nav jāatsakās no šiem ārējiem objektiem, bet tiem nevajadzētu būt mūsu galvenajam laimes avotam.

Būtiski ir saprast un atklāt avotu, kur šī laime ir meklējama. Pārsteidzoši, šķiet pārāk vienkārši, lai noticētu, bet šis avots ir mūsos pašos. Tas, kā mēs redzam pasauli, kā uzlūkojam ārējos objektus ir atkarīgs tikai no mūsu, katra individuāla redzējuma. Mēs, iespējams, neuzdodam sev jautājumu, vai tas, kā es redzu lietas, situācijas, cilvēkus patiešām tā arī ir?  Vai tas atbilst īstenībai?

Tas, kā mēs redzam apkārtni, ir mūsu prāta dabas radīts redzējums. Laimes potenciāls ir meklējama mūsu prātā, kuru sasniegt izdodas regulāri praktizējot meditāciju. Caur šo metodi varam iemācīties būt laimīgi jebkādos apstākļos, jebkādas situācijās, jebkādā vecumā.

Regulāras meditācijas prakses palīdz mazināt un pat atbrīvoties no tādām destruktīvām emocijām kā dusmas, naids, bailes, nepacietība, neapmierinātība, greizsirdība u.t.t. Caur meditāciju mēs ieraugam lietu patieso dabu, mēs atpazīstam prāta traucējošos destruktīvos stāvokļus un laika gaitā, tos nebarojot, spējam izsusināt to avotu.

Jogas nodarbības pirmdienās plkst. 19.00, sestdienās plkst.11.00

Hatha jogas nodarbības pirmdienās  plkst 19.00, sestdienās plkst. 11.00 budistu mūka un jogas praktizētāja God. Alekseja Pšenova vadībā.

Pieteikšanās un papildus informācijai zvanīt jogas pasniedzējam – 27792889
Par pasniedzēju lasiet šeit.

17., 24.septembris, 08., 15.oktobris “Atklājot budismu” 5. mod.”Nāve un atkārtota dzimšana”.

“ATKLĀJOT BUDISMU” mācību kursa 5.modulis “Nāve un atkārtota dzimšana“.

Nāve un atkārtota dzimšana – Nāves un atkārtotas dzimšanas process, un kā tas iespaido to, kā dzīvojam savas dzīves. Noderīgas pārdomas par nāves nozīmi. Kas sagaidāms miršanas laikā. Kā piepildīt savu dzīves mērķi, risināt pretrunas un attīstīt prasmes, lai miršanas laikā varētu palīdzēt gan sev, gan citiem. (Galu galā ar budisma praksi nāvi var pārvarēt pavisam.)

Mācību datumi: 17., 24.septembris, 08., 15.oktobris plkst. 18:00

Mācības vada: Helmūts Ancāns

Norises vieta: Ganden centrs, Miera ielā 11-1

Mācības notiek par ziedojumiem (ieteicamais apmērs sākot 7-10Eur par 2h sesiju)

 

“Atklājot budismu” ir vairāku FPMT (Mahājānas tradīciju saglabāšanas apvienība) skolotāju un programmas koordinatoru izveidota budisma mācību programma, kura ir tapusi Lamas Zopas Rinpočes vadībā, izmantojot viņa padomus. Programma sastāv no 14 tēmām un ilgst 2 gadus.

Programmas “Atklājot budismu” mērķis ir sniegt dalībniekiem stingru pamatu Mahājānas budisma praksei. Iesaistoties programmā, dalībnieki gūs Buddhas mācību garšu, retrītu pieredzi un prasmes, kas nepieciešamas, lai piešķirtu savai dzīvei lielāku nozīmi.

“Atklājot budismu” programmu veido 14 tēmas. Katra tēma ietver 4 līdz 5 lekcijas, meditācijas prakses, iepazīšanos ar tekstiem un piedalīšanos retrītos. Pēdējā tēma “Īpašās vienā veselā apvienošanas pieredzes” iekļauj garāku retrītu sarakstu un citus pieredzējumus, kas nepieciešami, lai programmu pabeigtu.

Šī programma nav veidota kā akadēmiskas budisma studijas, bet ir plānota, lai sniegtu dziļāku izpratni budisma mācībās, meditācijās un katra dalībnieka dzīves personīgajos mērķos.

Pabeidzot kursu studenti saņems FPMT sertifikātu.

14 moduļu tēmas:
1. Prāts un tā potenciāls – Kas ir “prāts”, tā daba un funkcijas, kā tas iespaido mūsu laimes un ciešanu pieredzējumus. Starpība starp prātu un smadzenēm; prāts kā mūsu pieredzējumu radītājs; sākuma un beigu neesamība prātam. Metodes, kā pārveidot destruktīvas domas un attieksmes un radīt pozitīvu un priecīgu prātu.

2. Kā meditēt – Meditācijas pamata tehnikas. Kas ir meditācija un tās nolūks; kā pareizi jāsēž; kā izveidot meditācijas sesiju; dažādi meditācijas tehniku veidi; kā ieraudzīt un pārvarēt meditācijai traucējošos faktorus.

3. Ceļa pārskats – Pārskats par visu Tibetas budisma ceļu uz atmošanos. Buddhas dzīve, budisma pamatmācības. Lam-rim – pakāpeniskais ceļš uz apgaismību – unikālā sistēma, kā budisma filozofija tiek iedzīvināta praksē.

4. Garīgais skolotājs – Skolotāja loma garīgajā ceļā: skolotāja nepieciešamība, skolotāja īpašības, mācekļa īpašības. Kā uzticēties skolotājam, lai sasniegtu lielāku labumu garīgajā dzīvē. Izaicinājumi, ko mēs satiekam, domājot par guru-mācekļa attiecībām, un kā šos izaicinājumus prasmīgi pārvarēt.

5. Nāve un atkārtota dzimšana – Nāves un atkārtotas dzimšanas process, un kā tas iespaido to, kā dzīvojam savas dzīves. Noderīgas pārdomas par nāves nozīmi. Kas sagaidāms miršanas laikā. Kā piepildīt savu dzīves mērķi, risināt pretrunas un attīstīt prasmes, lai miršanas laikā varētu palīdzēt gan sev, gan citiem. (Galu galā ar budisma praksi nāvi var pārvarēt pavisam.)

6. Viss par karmu – Mācies būtiskos faktus par cēloņu un seku likumu un radi skaidru izpratni, kā darbojas karma. Atklāj efektīvus līdzekļus, kā uzkrāt pozitīvo enerģiju – laimes un veiksmes cēloni – un attīrīt pagātnē veiktas kļūdainas darbības. Piedevām, pēti veidus, kā kļūt efektīvas dzīvošanas lietpratējam un tādējādi kontrolēt savu nākotni.

7. Patvērums Trijos Dārgumos – Uzzini, ko nozīmē pieņemt patvērumu Trijos Dārgumos (Buddhā, Dharmā un Sanghā), patvēruma būtiskās prakses. Uzzini vairāk par laicīgu cilvēku iespējām pieņemt solījumus un to nozīmi garīgās izaugsmes vairošanā.

8. Izveido ikdienas prakses – Apkopo līdzekļus, kas nepieciešami, lai varētu attīstīt sekmīgu ikdienas praksi. Lieto Lamas Zopas Rinpočes “Ikdienas meditācijas praksi” kā rokasgrāmatu, iepazīsti sastāvdaļas, kas nepieciešamas, lai prātā radītu realizācijas. Arīdzan saņem padomus, kā padarīt katru ikdienas darbību vērtīgu.

9. Samsāra un Nirvāna – Pēti, kas ir “samsāra” un kā mēs tajā esam iestrēguši. Uzzini, kas ir “nirvāna” un kā to sasniegt. Attīsti nolūku atbrīvoties no ciešanām un apgādāties ar praktiskiem līdzekļiem, kā darboties ar traucējošām emocijām un iznīcināt tās uz visiem laikiem.

10. Kā attīstīt bodhičittu – Atklāj skaidru meditācijas instrukciju, pieejamu Tibetas budismā, kas mums dod iespēju attīstīt mūsu dabisko mīlošas laipnības un līdzjūtības spēju. Kļūsti izveicīgs šo tehniku lietotājs, lai radītu bodhičittas prātu, vēlmi sasniegt apgaismību citu labā, pazīstamu kā Buddhas mācību sirdi.

11. Problēmu pārveide – Kāpēc pašlološana ir neizdevīga, un kādas priekšrocības sniedz citu mīlēšana vairāk par sevi. Kā gūt iedvesmu, lai “samainītu sevi ar citiem”. Īpašas prāta treniņa metodes (tibetiešu valodā – “lodžong”), kas palīdz pārveidot problēmas laimē un iemācīties mīlēt problēmas tikpat ļoti kā saldējumu!

12. Tukšuma gudrība – Tukšuma realizācija ir nepieciešama, lai sasniegtu atbrīvošanos un apgaismību. Pieņem šo izdevību palielināt savu spēju sasniegt šo realizāciju. Iemācies, kā attīstīt paliekošu mieru un dažādus veidus kā lietot meditāciju par tukšumu. Veic nopelnu uzkrāšanu un šķēršļu attīrīšanu – nepieciešamu, lai prātā radītu realizācijas.

13. Ievads tantrā – Kas ir tantra, kā tantra darbojas un kāpēc tas ir spēcīgs prakses veids. Vispārējs pārskats par četrām tantras klasēm. Kā praktizēt vienkāršas Krija tantras metodes. Kā apvienot tantras un lam-rim prakses, lai sasniegtu labākos rezultātus.

14. Īpašās vienā veselā apvienošanas pieredzes / Sagatavošanās prakses – veicot intensīvas attīrīšanas prakses un vismaz divu nedēļu garu lam-rim retrītu, sagatavo savu prātu vislabākajā iespējamajā veidā tam, lai varētu sasniegt ceļa uz apgaismību realizācijas. Attīrīšanās prakses ietver: 100 000 klanīšanās, 3 mēnešu Vadžrasattvas retrīts, Njung Ne. Tas ir lielisks veids kā nostiprināt šīs programmas efektu.