Kalendārs

12.-13. jūlijā “Par prāta patieso dabu” GLENS SVENSONS

Prāts virza mūsu dzīvi, tajā rodas mūsu idejas, pieņēmumi, uztvere un lēmumi. Prāts ir vissvarīgākais, kas mums ir.

Divos vakaros uzzini par vienu no populārākajām budisma meditācijas praksēm – Mahamudras meditācijas praksi, kas ir par mūsu pašu prātu un tā dabu.

Tiekamies:

  1. jūlijā, trešdien, plkst. 19.00-21.00
  2. jūlijā, ceturtdien, plkst. 19.00-21.00

Mahamudra – tas ir meditācijas prakšu kopums, kas atļauj mums atklāt prāta patieso dabu.

Divu vakaru gaitā vispirms īsi iepazīsimies ar šo Mahamudras praksi kopā ar neilgām meditācijām par prāta patieso dabu. Pirmajā vakarā iesāksim ar prāta definēšanu- kas ir mūsu prāts un tad skatīsimies, kā praksē atklāt konvencionālo prāta dabu. Tikmēr, otrā vakara gaitā koncentrēsimies uz to, kā praksē atklāt galējo prāta dabu.

Kā teicis Buddha: Tas kurš realizē prāta potenciālu, tas sasniedzis apgaismību. Tādēļ, apgaismību nemeklē kur citur – meklē to prātā.

Mācības notiek par ziedojumiem, angļu valodā ar tulkojumu latviski. Vēlamā ziedojuma summa ir 7.00 EUR par vienu vakaru, Ganden draugiem atlaides.

KAS IR MAHAMUDRA?

„Budismā viedums nav kaut kas tāds, ko mēs iemantojam vai izkopjam – tas ir tas, kas mēs tiešām esam, prāta patiesā daba.

Mahamudras meditācijas laikā, mēs atslābināmies tukšumā, skaidrībā, un apzināšanās. [..]

Džogdzen Ponlop Rinpoče (Dzogchen Ponlop Rinpoche) Lasīt rakstu šeit.

Glens Svensons (dzimis Austrālijā) studē un praktizē Dharmas mācības kopš 1995. gada, 2004. gadā beidzis Advancēto Budisma sūtras un tantras septiņu gadu studiju programmu (Masters Program in Advanced Buddhist Studies of Sutra and Tantra) Lamas Tsongkhapas Institūtā, Itālijā. Kopš 2005. gada vienkārši un viegli uztveramā veidā pasniedz Tibetas budisma filozofijas un prakses mācības dažādos budisma (dharmas) mācību centros Austrālijā, Indijā un Eiropā. http://www.glensvensson.org/

 

11-12.07. Glen Svenson_poster

FacebookTwitterGoogle+

5. jūlijā plkst 18:00 Dzīvnieku atbrīvošanas prakse

Dzīvnieku atbrīvošana no nāves briesmām un citi veidi,  kā tiem darīt labu, ir izkopta metode, kura pagarina dzīvi un dziedina no slimībām. Paļaujoties cēloņu un seku likumam un tā iedarbībai, praktizētāji pieliek īpašas pūles tam, lai pagarinātu dzīvi un darītu labu tām būtnēm, kuras par sevi nespēj parūpēties pašas, un kuras ir nolemtas nāvei nogalinot.

Veicot šo spēcīgo praksi, mēs ne tikai izglābjam šīs būtnes no tūlītējām ciešanām, mēs arī radām cēloni viņām nākotnē pārdzimt labākās dzīvēs, no dzīves uz dzīvi līdz pilnīgai apgaismībai.

Vairāk lasi šeit.

 

FacebookTwitterGoogle+

Meditācijas trešdienās plkst. 18:00

mindfulness-meditationPiedāvājam veikt kopējo visaptverošo meditācijas praksi, lai atbrīvotos no uzkrātā stresa un papildinātu enerģiju atlikušajai nedēļai.
Veiksim dažādas budisma tēmai veltītas meditācijas- koncentrēšanās jeb apzinātības meditācijas, kuras palīdz nomierināt izkliedēto prātu, un analītiskās meditācijas, kurās ar fokusēto, mierīgo prātu atklājam realitātes būtību, izmantojot pakāpeniskā ceļa uz apgaismību jeb lam-rim tēmas.

Piedalīties var arī bez iepriekšējas pieredzes.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz tālruņa numuru – 26439430
Dalības maksa: ziedojums

07.jūnijā – Dzīvnieku atbrīvošanas prakse

!!!Meditācijas vasaras periodā notiks katru trešdienu līdz 5.jūlijam (ieskaitot).

Kāpēc meditēt?

Mēs visi vēlamies būt laimīgi un nevēlamies ciešanas. Tiecoties pēc laimes, mēs nemitīgi mainam ārējos apstākļus – darbu, dzīvesvietu, partneri, dzenamies pēc ārējām izklaidēm, iegādājamies arvien jaunākas tehnoloģiskas iekārtas, kas uz laiku spēj mūs aizraut un radīt kādu īsu piepildītības un laimes sajūtu. Šī vēlēšanās būt laimīgam ir tik cilvēcīga un saprotama.

Ir zināms, ka viss nemitīgi mainās un nekas nav mūžīgs, tāpat arī šie ārējie apstākļi, kas ir īsākas vai garākas laimes avots. Šiem ārējiem apstākļiem nav ilglaicības garantijas. Mūsu atkarība un pieķeršanās pie šiem ārējiem, nepastāvīgajiem apstākļiem rada mūsos vilšanos un ciešanas. Mums nav jāatsakās no šiem ārējiem objektiem, bet tiem nevajadzētu būt mūsu galvenajam laimes avotam.

Būtiski ir saprast un atklāt avotu, kur šī laime ir meklējama. Pārsteidzoši, šķiet pārāk vienkārši, lai noticētu, bet šis avots ir mūsos pašos. Tas, kā mēs redzam pasauli, kā uzlūkojam ārējos objektus ir atkarīgs tikai no mūsu, katra individuāla redzējuma. Mēs, iespējams, neuzdodam sev jautājumu, vai tas, kā es redzu lietas, situācijas, cilvēkus patiešām tā arī ir?  Vai tas atbilst īstenībai?

Tas, kā mēs redzam apkārtni, ir mūsu prāta dabas radīts redzējums. Laimes potenciāls ir meklējama mūsu prātā, kuru sasniegt izdodas regulāri praktizējot meditāciju. Caur šo metodi varam iemācīties būt laimīgi jebkādos apstākļos, jebkādas situācijās, jebkādā vecumā.

Regulāras meditācijas prakses palīdz mazināt un pat atbrīvoties no tādām destruktīvām emocijām kā dusmas, naids, bailes, nepacietība, neapmierinātība, greizsirdība u.t.t. Caur meditāciju mēs ieraugam lietu patieso dabu, mēs atpazīstam prāta traucējošos destruktīvos stāvokļus un laika gaitā, tos nebarojot, spējam izsusināt to avotu.

FacebookTwitterGoogle+