Kalendārs

Trešdienās plkst. 18.00 Meditācija

 

mindfulness-meditationPiedāvājam veikt kopējo visaptverošo meditācijas praksi, lai atbrīvotos no uzkrātā stresa un papildinātu enerģiju atlikušajai nedēļai.
Veiksim dažādas budisma tēmai veltītas meditācijas- koncentrēšanās jeb apzinātības meditācijas, kuras palīdz nomierināt izkliedēto prātu, un analītiskās meditācijas, kurās ar fokusēto, mierīgo prātu atklājam realitātes būtību, izmantojot pakāpeniskā ceļa uz apgaismību jeb lam-rim tēmas.

Piedalīties var arī bez iepriekšējas pieredzes.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz tālruņa numuru – 29416579
Dalības maksa: ziedojumi

Kāpēc meditēt?

Mēs visi vēlamies būt laimīgi un nevēlamies ciešanas. Tiecoties pēc laimes, mēs nemitīgi mainam ārējos apstākļus – darbu, dzīvesvietu, partneri, dzenamies pēc ārējām izklaidēm, iegādājamies arvien jaunākas tehnoloģiskas iekārtas, kas uz laiku spēj mūs aizraut un radīt kādu īsu piepildītības un laimes sajūtu. Šī vēlēšanās būt laimīgam ir tik cilvēcīga un saprotama.

Ir zināms, ka viss nemitīgi mainās un nekas nav mūžīgs, tāpat arī šie ārējie apstākļi, kas ir īsākas vai garākas laimes avots. Šiem ārējiem apstākļiem nav ilglaicības garantijas. Mūsu atkarība un pieķeršanās pie šiem ārējiem, nepastāvīgajiem apstākļiem rada mūsos vilšanos un ciešanas. Mums nav jāatsakās no šiem ārējiem objektiem, bet tiem nevajadzētu būt mūsu galvenajam laimes avotam.

Būtiski ir saprast un atklāt avotu, kur šī laime ir meklējama. Pārsteidzoši, šķiet pārāk vienkārši, lai noticētu, bet šis avots ir mūsos pašos. Tas, kā mēs redzam pasauli, kā uzlūkojam ārējos objektus ir atkarīgs tikai no mūsu, katra individuāla redzējuma. Mēs, iespējams, neuzdodam sev jautājumu, vai tas, kā es redzu lietas, situācijas, cilvēkus patiešām tā arī ir?  Vai tas atbilst īstenībai?

Tas, kā mēs redzam apkārtni, ir mūsu prāta dabas radīts redzējums. Laimes potenciāls ir meklējama mūsu prātā, kuru sasniegt izdodas regulāri praktizējot meditāciju. Caur šo metodi varam iemācīties būt laimīgi jebkādos apstākļos, jebkādas situācijās, jebkādā vecumā.

Regulāras meditācijas prakses palīdz mazināt un pat atbrīvoties no tādām destruktīvām emocijām kā dusmas, naids, bailes, nepacietība, neapmierinātība, greizsirdība u.t.t. Caur meditāciju mēs ieraugam lietu patieso dabu, mēs atpazīstam prāta traucējošos destruktīvos stāvokļus un laika gaitā, tos nebarojot, spējam izsusināt to avotu.

11.septembrī plkst. 19.00 Kas ir laime? Patiesība par laimi un tās pagatavošanas recepte. Dons Hendriks. (Zikurātā)

Mēs visi tiecamies pēc patiesas laimes un apmierinājuma, tomēr bieži mūsu centieni noved pie vilšanās. Vai tas ir kāds noslēpums, kā dzīves laikā sasniegt nemainīgu, ilgstošu un noturīgu laimi un mieru? Šajā sarunā izzināsim budistu pieeju šim priekšmetam, izpētīsim, kas tā īstā laime tāda ir, no kurienes tā rodas un kādas metodes varam pielietot, lai padarītu to noturīgu; kas mūs un citus cilvēkus var novest pie noturīgas un arvien dziļakas laimes un apmierinātības dzīvē.

Vieta: “ZIKURĀTS” Bruņinieku iela 36, 2. stāvs. Ārdurvju kods : 3658A

Dalība pasākumā: 10 eiro

Biļete ir nopērkama iepriekš: http://www.bezrindas.lv/lv/dons-hendriks-laime-un-tas-pagatavosanas-recepte-budisma/5126/32357 vai arī pasākuma norises vietā, iepriekš pieskatot ar sms: 26419727 (vārds, uzvārds).

Vairāk informācijas par skolotāju viņa mājas lapā un pielikumā: https://www.donhandrick.com/

07.-09. septembrī “Kā izmainīt negatīvos ieradumus un sākt dzīvot pilnvērtīgi”, Dons Hendriks.

Daudzi mūsu dzīves sarežgījumi un grūtības ir mūsu pašu negatīvo ieradumu darbības un domas. Tie kaitīgie ieradumi mierīgi kontrolē mūsu dzīvi, kamēr mēs cenšamies atrast līdzsvaru un nekas nesanāk. Nedēļas nogales mācības veltītas tam, lai atpazītu šos dažādos un noturīgos ieradumu veidus, kas grauj mūsu pašapziņu un kaitē ikdienas līdzsvaram. Tā vietā, apgūsim metodes, kā tos iznīcināt un pacentīsimies izkopt jaunus patiesas labsajūtas veicinošus uzvedības veidus.
Programma:
7.09. 19.00-21.00
8.09. 10.00-12.00 un 14.00-16.00
9.09. 10.00-12.00 un 14.00-16.00
Mācības notiek par ziedojumiem (ieteicamais apmērs: 7-10 EUR par 2h sesiju, 10-12 EUR par dienu vai 25 EUR par visu nedēļas nogali)
Arī tad, ja netiekat uz visām dienām, esat laipni lūgti atnākt uz vismaz vienu mācību sesiju!
Mācības notiek angļu valodā ar tulkojumu latviski.
Dons Hendriks (Don Handrick) 6 mēnešus gadā pavada Santa Fē, Ņūmeksikā (ASV) kā rezidējošais Thubten Norbu Ling (FPMT) centra skolotājs paralēli mācot vēl vienā vietējā centrā un darbojoties kā brīvprātīgais Atbrīvošanas Cietuma Projekta (Liberation Prison Project) ietvaros, kur palīdz apgūt budisma mācību vietējā cietumā. Atlikušo pusgadu Dons pavada mācību tūrēs visā pasaulē. 2015. gadā Dons bija izvēlēts par skolotāju, īpaši populārajam Novembra kursam, kas katru gadu notiek Kopan klosterī Katmandu, Nepālā un reģistrācijas dienā visi 200 studenti piesakās pirmo stundu laikā, citiem dodot iespēju iestāties gaidīšanas sarakstā.
1993. gadā, Dons, pēc tam kad bija izlasījis Sogjala Rinpočes Dzīvo un mirušo grāmatu (The Tibetan Book of Living and Dying by Sogyal Rinpoche), nākamos divus gadus studēja budismu Sogjala Rinpočes organizācijas ietvaros, un tad, 1996. gadā uzsāka studijas Tse Čen Ling (Tse Chen Ling) centrā San Francisko ar godājamo Robinu Kortinu. Tā sākās viņa budisma mācību ceļš.
2004. gadā Dons pabeidza Advancēto budisma sūtras un tantras septiņu gadu studiju programmu (Masters Program in Advanced Buddhist Studies of Sutra and Tantra) Lamas Tsongkhapas Institūtā, Itālijā. Viņš ir mācījies pie augsti kvalificētiem lamām Tibetas budisma tradīcijā, tādiem kā Viņa Svētība Dalailma, Lama Zopa Rinpoče, Ribur Rinpoče, Čoden Rinpoče un Khensur Džampa Tegčok.
Vairāk informācijas par skolotāju viņa mājas lapā: https://www.donhandrick.com/