Kalendārs

No 5. oktobra “Atklājot budismu” kursa 5. modulis “Nāve un atdzimšana” ar Helmūtu Ancānu

“Atklājot budismu” mācību kursa 5. modulis “Nāve un atkārtota dzimšana” 5. oktobrī klātienē pl.18.00,
12., 19. un 26. oktobrī tiešsaistē pl.18.30

“Un ja nu pēkšņi pienāk manas dzīves pēdējā diena?” – tā ir neērta doma. Tas liek aizdomāties, vai tiešām esam gatavi nāvei, vai zinām, kas mūs sagaida.

Mums vienmēr šķiet: “Man vēl ir laiks, es varu atlikt, man ir svarīgākas lietas darāmas. Man šajā brīdī nav laika domāt par nāvi.”

Mēs sevi pārliecinām par to, ka mūsu atlikušais mūžs ir ilgs un garantēts. Bet atlikušais laiks patiesībā nav atkarīgs no mūsu ilūzijām par nākotni vai no tā, cik daudz darbu mums vēl ieplānots paveikt. Nāve ir viens no svarīgākajiem dzīves pārbaudījumiem.

Mācību kursā apskatīsim nāves un atkārtotas dzimšanas procesu un kā tas iespaido to, kā dzīvojam savu dzīvi. Kas sagaidāms miršanas laikā? Kā piepildīt savu dzīves mērķi, risināt pretrunas un attīstīt prasmes, lai miršanas laikā varētu palīdzēt gan sev, gan citiem? Kā ar budisma praksi nāvi pārvarēt pavisam?

Mācības notiek 4 nedēļas pēc kārtas ceturtdienu vakaros.

Mācības vada: Helmūts Ancāns
Valoda: latviešu
Laiks: 5. oktobrī klātienē pl.18.00;
12., 19., 26. oktobrī tiešsaistē pl.18.30
Pateicības ziedojums: ~10-12 EUR

>> Reģistrēties kursam

PAR PROGRAMMU:
FPMT Budisma meditācijas centrs GANDEN piedāvā iespēju iepazīt budismu 2 gadu ilgā mācību programmā “Atklājot budismu”. Tā ir vairāku FPMT (Mahājānas tradīciju saglabāšanas apvienības) skolotāju izveidota budisma mācību programma, kura ir tapusi Lamas Zopas Rinpočes vadībā, izmantojot viņa padomus. Programma sastāv no 14 tēmām un ilgst 2 gadus.

Programmas “Atklājot budismu” mērķis ir sniegt dalībniekiem stingru pamatu Mahājānas budisma praksei. Iesaistoties programmā, dalībnieki gūs Budas mācību garšu, retrītu pieredzi un prasmes, kas nepieciešamas, lai piešķirtu savai dzīvei lielāku jēgu.

PAR PASNIEDZĒJU:
Helmūts Ancāns 2013. gadā ar izcilību pabeidzis padziļinātu budisma filosofijas un psiholoģijas septiņu gadu mācību programmu Itālijā, kura veidota uz klasisko Tibetas klosteruniversitāšu mācību programmu bāzes. Pēc tam aizvadījis gadu nošķirtībā, praktiski nostiprinot programmā apgūtās teorētiskās zināšanas. Kopš 2015. gada ir sertificēts Mahajānas budisma filosofijas un psiholoģijas pasniedzējs.

Šīs mācības būs noderīgas ikvienam cilvēkam, neatkarīgi no reliģiskās vai politiskās pārliecības, tautības, dzimuma vai citiem aspektiem, jo piedāvā pragmatiskas metodes mūsu emocionālās inteliģences attīstīšanai. Šajā apmācībā var iesaistīties jebkurā modulī.

E-pasts: info@ganden.lv
Mājas lapa: ganden.lv, facebook.com/ganden.lv

Ziedot varat Ganden centrā vai ieskaitīt kontā:
Ganden
reģistrācijas nr. 99500003137
Swedbank, kods HABALV22
konta nr. LV84HABA0551004597372

Gadījumā, ja ieteicamais ziedojums ir lielāks par to, ko varat šobrīd atļauties, ziedojiet cik varat. Viss saziedotais tiek izlietots pateicībai skolotājiem par mācībām un Ganden centra telpu uzturēšanai.

 

28. septembrī pl.18.00 klātienē “Traucējošās emocijas. Gadsimtu viedums”

“Traucējošas emocijas. Gadsimtu viedums” 28. septembrī plkst. 18.00 klātienē

📌Reģistrējies nodarbībai, aizpildot anketu

Mūsu stresainajā, dinamiskajā ikdienā dažādas neirotiskas reakcijas, dusmas, aizkaitināmība ir bieži sastopama parādība, kas gluži nemanot, pamazām, pamazām saēd gan mūsu pašu dzīves kvalitāti, gan sabojā mūsu attiecības ar līdzcilvēkiem, gan kavē sasniegt personīgos un profesionālos mērķus.

Nespējot tikt galā ar šīm traucējošajām emocijām, mēs runājam un rīkojamies veidos, ko vēlāk nākas nožēlot, mēs pieļaujam nevajadzīgas kļūdas, mēs (un citi) nevajadzīgi ciešam.

8. gadsimta budistu mūks, Nālandas universitātes filosofs Šantideva savā slavenajā darbā “Ievads bodisatvas dzīves veidā” skaidri un vienkārši, ar praktiski izmantojamiem piemēriem skaidro, kā tikt galā ar mūsu traucējošajām emocijām, kā pārvarēt dusmas un aizkaitinājumu, kā saglabāt sirdsmieru, labestību un psihoemocionālo līdzsvaru arī sarežģītās dzīves situācijās.

Šīs pamācības būs noderīgas ikvienam cilvēkam, neatkarīgi no reliģiskās vai politiskās pārliecības, tautības, dzimuma vai citiem aspektiem, jo piedāvā pragmatiskas metodes mūsu emocionālās inteliģences attīstīšanai.

Vieta: klātiene, Ganden centrs, Miera iela 11-1, Rīga
Laiks: 28. septembris, plkst. 18.00
Nodarbības vada: Helmūts Ancāns
Valoda: latviešu
Pateicības ziedojums: ~12 EUR

Ziedojumu varat ieskaitīt kontā:
GANDEN
reģistrācijas nr. 99500003137
Swedbank, kods HABALV22
konta nr. LV84HABA0551004597372

Gadījumā, ja ieteicamais ziedojums ir lielāks par to, ko varat šobrīd atļauties, sazinieties ar mums rakstot uz info@ganden.lv, lai vienotos par iespēju klausīties mācības, ziedojot mazāku summu.

 

 

Meditācijas un prakses trešdienās

Piedāvājam veikt kopējo visaptverošo meditācijas praksi, iepriekš piesakoties. Laiki var mainīties.

Veiksim dažādas budisma tēmai veltītas meditācijas- koncentrēšanās jeb apzinātības meditācijas, kuras palīdz nomierināt izkliedēto prātu, un analītiskās meditācijas, kurās ar fokusēto, mierīgo prātu atklājam realitātes būtību, izmantojot pakāpeniskā ceļa uz apgaismību jeb lam-rim tēmas.

Piedalīties var arī bez iepriekšējas pieredzes.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz tālruņa numuru – 29416579. Sākums: plkst. 18.00

Dalības maksa: ziedojumi

Kāpēc meditēt?

Mēs visi vēlamies būt laimīgi un nevēlamies ciešanas. Tiecoties pēc laimes, mēs nemitīgi mainam ārējos apstākļus – darbu, dzīvesvietu, partneri, dzenamies pēc ārējām izklaidēm, iegādājamies arvien jaunākas tehnoloģiskas iekārtas, kas uz laiku spēj mūs aizraut un radīt kādu īsu piepildītības un laimes sajūtu. Šī vēlēšanās būt laimīgam ir tik cilvēcīga un saprotama.

Ir zināms, ka viss nemitīgi mainās un nekas nav mūžīgs, tāpat arī šie ārējie apstākļi, kas ir īsākas vai garākas laimes avots. Šiem ārējiem apstākļiem nav ilglaicības garantijas. Mūsu atkarība un pieķeršanās pie šiem ārējiem, nepastāvīgajiem apstākļiem rada mūsos vilšanos un ciešanas. Mums nav jāatsakās no šiem ārējiem objektiem, bet tiem nevajadzētu būt mūsu galvenajam laimes avotam.

Būtiski ir saprast un atklāt avotu, kur šī laime ir meklējama. Pārsteidzoši, šķiet pārāk vienkārši, lai noticētu, bet šis avots ir mūsos pašos. Tas, kā mēs redzam pasauli, kā uzlūkojam ārējos objektus ir atkarīgs tikai no mūsu, katra individuāla redzējuma. Mēs, iespējams, neuzdodam sev jautājumu, vai tas, kā es redzu lietas, situācijas, cilvēkus patiešām tā arī ir?  Vai tas atbilst īstenībai?

Tas, kā mēs redzam apkārtni, ir mūsu prāta dabas radīts redzējums. Laimes potenciāls ir meklējama mūsu prātā, kuru sasniegt izdodas regulāri praktizējot meditāciju. Caur šo metodi varam iemācīties būt laimīgi jebkādos apstākļos, jebkādas situācijās, jebkādā vecumā.

Regulāras meditācijas prakses palīdz mazināt un pat atbrīvoties no tādām destruktīvām emocijām kā dusmas, naids, bailes, nepacietība, neapmierinātība, greizsirdība u.t.t. Caur meditāciju mēs ieraugam lietu patieso dabu, mēs atpazīstam prāta traucējošos destruktīvos stāvokļus un laika gaitā, tos nebarojot, spējam izsusināt to avotu.