Mācību arhīvs

08.-10. marta Tāras prakse un Trīs galvenie ceļa aspekti. God. Robīna. March 8-10 , 2019 Buddha TARA and The three principal aspects of the path. Ven. Robina Courtin

Buddha Tāra ir šķēršļu iznīcinātāja un labo aktivitāšu veicinātāja.

Kad Tārai jautāja kādā veidolā viņa visvairāk vēlas pārdzimt nākamajā dzīvē, viņa atbildēja – par SIEVIETI. Tibetas Budismā tāda atbilde ir negaidīta, bet Tārai bija liela apņemšanās un spēks, viņa zināja, ka pārdzimstot atkal un atkal par sievieti, viņa varēs sasniegt vēl vairāk!

Godājamās Robīnas mācības iesākas tieši 8. martā un feministei piestāv runāt par sievišķo Buddhas aspektu.
Mācības visas nedēļas nogales laikā ir par Tibetas Budisma mācībām un tieši par Tāras praksi.
Visas Buddhas mācības un prakses, no A līdz Z tiek īstenotas ar galējo mērķi sasniegt Buddhas dabu jeb apgaismību. Lai praktizētu Vadžrajānu tās augstākajos līmeņos, kuros izkopj ieradumu redzēt sevi kā Buddhu, piemēram Buddhu Tāru, mums vispirms ir jāklausās sūtru mācības un jāmeditē tā, lai veicinātu atteikšanos no ciešanām un to cēloņiem, un attīstītu bodičitu (tulkojumā: apgaismots prāts un liela vēlēšanās palīdzēt citiem atbrīvoties no ciešanām), kā arī gudrību, kas palīdz iznīcināt ciešanu sakni un realizēt tukšuma izpratni.
Retrīta laikā klausīsimies, meditēsim par šiem jēdzieniem, koncentrēsimies uz Buddhas Tāras, sievišķo visu buddhu spēka manifestāciju. Veicot šo praksi, attīstīsim mūsu pārliecības un spēka potenciālu, spēju uzsākt darbības, tikt pāri šķēršļiem, lai beigās būtu veiksmīgi un pilni ar visu to enerģiju, kas mums nepieciešama!

Par godājamo Robīnu: Katoļu garā audzinātā, bijusī politiskā aktīviste un feministe god. Robīna Kortina kļuva par budistu mūķeni 1978. gadā. Daudzu gadu garumā, ceļojot un pasniedzot budisma mācību visā pasaulē, viņa sagrauj visus priekšstatus par to kādai jābūt budistu mūķenei, viņas pasniegšanas stils, spēcīgā personība un tiešums atstāj neizdzēšamu iespaidu ikkatrā, kuru viņa satiek.

Pēc 14 gadu ilgas Atbrīvošanas Cietuma Projekta ( tulk. no Liberation Prison Project) vadīšanas, palīdzot tūkstošiem ieslodzīto gan Amerikā, gan Austrālijā, 2009. gadā god. Robīna nodevusi šo pienākumu veikšanu kolēģei Austrālijā. Arī šodien viņa turpina uzturēt sakarus ar daudziem seniem draugiem cietumos.

  • 08. marts plkst.19.00-21.00, 09.-10. marts plkst. 10.00-16.00
  • Informācija par skolotāju lasāma šeit.
  • Pateicības ziedojums par vakara nodarbību:  EUR ~10, pilnu dienu EUR ~20, visu nedēļas nogali EUR ~40
  • Pieteikties – info@ganden.lv vai 371 26 375 878
  • Studentiem, kas piedalīsies nedēļas nogales mācībās tiks nodrošināts mācību materiāls, vēlāk tas būs pieejams pdf. formātā visiem.

 

 

 

 

 

 

Sign up for the retreat in Riga with Venerable Robina Courtin!

March 8-10 , 2019
BUDDHA TARA AND THE THREE PRINCIPAL ASPECTS OF THE PATH

The topic for Venerable Robina weekend teachings is dedicated to Buddha Tara for the 8th March the International Women’s Day.

The participation is fully donation based, suggested donation for 1
evening is EUR 10 and the full day is EUR 20 or for the whole weekend
Friday to Sunday EUR 40 in total.

BUDDHA TARA AND THE THREE PRINCIPAL ASPECTS OF THE PATH

All Buddha’s teachings and practices, from A to Z, are for the purpose
of the final result of buddhahood, perfection. In order to practice the
most advanced levels in the Vajrayana, in which we cultivate the habit
of seeing ourselves as a Buddha, such as the female buddha, Tara, we
first need to listen to and meditate on the sutra teachings that enable
us to develop renunciation of suffering and its causes, bodhichitta, and
the wisdom that enables us to cut root of all suffering by realizing
emptiness.

During this retreat we will listen to teachings and meditate on all
these points, including Buddha Tara, the manifestation in a female of
the power of all the buddhas. With this practice we cultivate our
potential for confidence and power, the ability to act, to cut through
the obstacles, to be successful – energy that we all need.

Teachings will take place at Buddhist Meditation center Ganden in Riga,
Latvia, 11 -1 Miera Street, entrance door code: 3254a,

Sing up: info@ganden.lv or 371 26 375 878

 

 

28. maijā plkst. 18.00 “Atklājot budismu” ar Helmūtu Ancānu

“ATKLĀJOT BUDISMU” mācību kursa 4.modulis “Garīgais skolotājs”.

Garīgais skolotājs – Skolotāja loma garīgajā ceļā: skolotāja nepieciešamība, skolotāja īpašības, mācekļa īpašības. Kā uzticēties skolotājam, lai sasniegtu lielāku labumu garīgajā dzīvē. Izaicinājumi, ko mēs satiekam, domājot par guru-mācekļa attiecībām, un kā šos izaicinājumus prasmīgi pārvarēt.

Mācību datumi: 14.,21.,28. maijs, 04. jūnijs, plkst. 18.00

Mācības vada: Helmūts Ancāns

Norises vieta: Ganden centrs, Miera ielā 11-1

Mācības notiek par ziedojumiem (ieteicamais apmērs sākot 7-10Eur par 2h sesiju)

 

“Atklājot budismu” ir vairāku FPMT (Mahājānas tradīciju saglabāšanas apvienība) skolotāju un programmas koordinatoru izveidota budisma mācību programma, kura ir tapusi Lamas Zopas Rinpočes vadībā, izmantojot viņa padomus. Programma sastāv no 14 tēmām un ilgst 2 gadus.

Programmas “Atklājot budismu” mērķis ir sniegt dalībniekiem stingru pamatu Mahājānas budisma praksei. Iesaistoties programmā, dalībnieki gūs Buddhas mācību garšu, retrītu pieredzi un prasmes, kas nepieciešamas, lai piešķirtu savai dzīvei lielāku nozīmi.

“Atklājot budismu” programmu veido 14 tēmas. Katra tēma ietver 4 līdz 5 lekcijas, meditācijas prakses, iepazīšanos ar tekstiem un piedalīšanos retrītos. Pēdējā tēma “Īpašās vienā veselā apvienošanas pieredzes” iekļauj garāku retrītu sarakstu un citus pieredzējumus, kas nepieciešami, lai programmu pabeigtu.

Šī programma nav veidota kā akadēmiskas budisma studijas, bet ir plānota, lai sniegtu dziļāku izpratni budisma mācībās, meditācijās un katra dalībnieka dzīves personīgajos mērķos.

Pabeidzot kursu studenti saņems FPMT sertifikātu.

14 moduļu tēmas:
1. Prāts un tā potenciāls – Kas ir “prāts”, tā daba un funkcijas, kā tas iespaido mūsu laimes un ciešanu pieredzējumus. Starpība starp prātu un smadzenēm; prāts kā mūsu pieredzējumu radītājs; sākuma un beigu neesamība prātam. Metodes, kā pārveidot destruktīvas domas un attieksmes un radīt pozitīvu un priecīgu prātu.

2. Kā meditēt – Meditācijas pamata tehnikas. Kas ir meditācija un tās nolūks; kā pareizi jāsēž; kā izveidot meditācijas sesiju; dažādi meditācijas tehniku veidi; kā ieraudzīt un pārvarēt meditācijai traucējošos faktorus.

3. Ceļa pārskats – Pārskats par visu Tibetas budisma ceļu uz atmošanos. Buddhas dzīve, budisma pamatmācības. Lam-rim – pakāpeniskais ceļš uz apgaismību – unikālā sistēma, kā budisma filozofija tiek iedzīvināta praksē.

4. Garīgais skolotājs – Skolotāja loma garīgajā ceļā: skolotāja nepieciešamība, skolotāja īpašības, mācekļa īpašības. Kā uzticēties skolotājam, lai sasniegtu lielāku labumu garīgajā dzīvē. Izaicinājumi, ko mēs satiekam, domājot par guru-mācekļa attiecībām, un kā šos izaicinājumus prasmīgi pārvarēt.

5. Nāve un atkārtota dzimšana – Nāves un atkārtotas dzimšanas process, un kā tas iespaido to, kā dzīvojam savas dzīves. Noderīgas pārdomas par nāves nozīmi. Kas sagaidāms miršanas laikā. Kā piepildīt savu dzīves mērķi, risināt pretrunas un attīstīt prasmes, lai miršanas laikā varētu palīdzēt gan sev, gan citiem. (Galu galā ar budisma praksi nāvi var pārvarēt pavisam.)

6. Viss par karmu – Mācies būtiskos faktus par cēloņu un seku likumu un radi skaidru izpratni, kā darbojas karma. Atklāj efektīvus līdzekļus, kā uzkrāt pozitīvo enerģiju – laimes un veiksmes cēloni – un attīrīt pagātnē veiktas kļūdainas darbības. Piedevām, pēti veidus, kā kļūt efektīvas dzīvošanas lietpratējam un tādējādi kontrolēt savu nākotni.

7. Patvērums Trijos Dārgumos – Uzzini, ko nozīmē pieņemt patvērumu Trijos Dārgumos (Buddhā, Dharmā un Sanghā), patvēruma būtiskās prakses. Uzzini vairāk par laicīgu cilvēku iespējām pieņemt solījumus un to nozīmi garīgās izaugsmes vairošanā.

8. Izveido ikdienas prakses – Apkopo līdzekļus, kas nepieciešami, lai varētu attīstīt sekmīgu ikdienas praksi. Lieto Lamas Zopas Rinpočes “Ikdienas meditācijas praksi” kā rokasgrāmatu, iepazīsti sastāvdaļas, kas nepieciešamas, lai prātā radītu realizācijas. Arīdzan saņem padomus, kā padarīt katru ikdienas darbību vērtīgu.

9. Samsāra un Nirvāna – Pēti, kas ir “samsāra” un kā mēs tajā esam iestrēguši. Uzzini, kas ir “nirvāna” un kā to sasniegt. Attīsti nolūku atbrīvoties no ciešanām un apgādāties ar praktiskiem līdzekļiem, kā darboties ar traucējošām emocijām un iznīcināt tās uz visiem laikiem.

10. Kā attīstīt bodhičittu – Atklāj skaidru meditācijas instrukciju, pieejamu Tibetas budismā, kas mums dod iespēju attīstīt mūsu dabisko mīlošas laipnības un līdzjūtības spēju. Kļūsti izveicīgs šo tehniku lietotājs, lai radītu bodhičittas prātu, vēlmi sasniegt apgaismību citu labā, pazīstamu kā Buddhas mācību sirdi.

11. Problēmu pārveide – Kāpēc pašlološana ir neizdevīga, un kādas priekšrocības sniedz citu mīlēšana vairāk par sevi. Kā gūt iedvesmu, lai “samainītu sevi ar citiem”. Īpašas prāta treniņa metodes (tibetiešu valodā – “lodžong”), kas palīdz pārveidot problēmas laimē un iemācīties mīlēt problēmas tikpat ļoti kā saldējumu!

12. Tukšuma gudrība – Tukšuma realizācija ir nepieciešama, lai sasniegtu atbrīvošanos un apgaismību. Pieņem šo izdevību palielināt savu spēju sasniegt šo realizāciju. Iemācies, kā attīstīt paliekošu mieru un dažādus veidus kā lietot meditāciju par tukšumu. Veic nopelnu uzkrāšanu un šķēršļu attīrīšanu – nepieciešamu, lai prātā radītu realizācijas.

13. Ievads tantrā – Kas ir tantra, kā tantra darbojas un kāpēc tas ir spēcīgs prakses veids. Vispārējs pārskats par četrām tantras klasēm. Kā praktizēt vienkāršas Krija tantras metodes. Kā apvienot tantras un lam-rim prakses, lai sasniegtu labākos rezultātus.

14. Īpašās vienā veselā apvienošanas pieredzes / Sagatavošanās prakses – veicot intensīvas attīrīšanas prakses un vismaz divu nedēļu garu lam-rim retrītu, sagatavo savu prātu vislabākajā iespējamajā veidā tam, lai varētu sasniegt ceļa uz apgaismību realizācijas. Attīrīšanās prakses ietver: 100 000 klanīšanās, 3 mēnešu Vadžrasattvas retrīts, Njung Ne. Tas ir lielisks veids kā nostiprināt šīs programmas efektu.

10.-12. decembrī “6 pilnveidošanas. Pacietība “Geše Džampa Dagpa

Ikdienā bieži sakām gan citiem, gan paši sev – esi pacietīgāks, pacieties, nu nevar taču tā uzreiz visu dabūt, nevar tā iet pa gaisu dēļ sīkumiem, nevar tā uzsprāgt, kad kāds ko nesaprot utt. Vai ne?

Bet vai to var izdarīt viegli, gudri un vēl pie tam būt laimīgam?

Budisma skolotāji uzsver – jā, protams!

Geše Džampa Dagpa dalīsies savās zināšanās, kā arī klasisko budisma tekstu skaidrojumos.
Šantidevas slavenā darba “Bodhičjavatara” 6. nodaļa ir veltīta tieši šai spējai.

Mācības tibetiešu valodā ar tulkojumu krieviski, nepieciešamības gadījumā arī latviski.

Ieteicamais ziedojums: 15€ par pilnu dienu, 10€ par vakaru

Par skolotāju: http://aryadeva.spb.ru/guru/jampadakpa/

10.12. plkst. 10.00-16.00

11.12. plkst. 19.00

12.12. plkst. 19.00

Tibetiešu valodā ar tulkojumu krievu valodā.