Arhivs

28-30. jūnijā LAMA ZOPA RINPOČE RĪGĀ/ June 28-30 LAMA ZOPA RINPOCHE IN RIGA

LAMA ZOPA RINPOČE.MĀCĪBAS RĪGĀ
(LAMA THUBTEN ZOPA RINPOCHE)
Scroll down for English
 
28. jūnijā 19.30-23.00 mācības
(iespējams pagarinājums)
 
29. un 30. jūnijā 15.00-16.30
    (pārtraukums) 17.00-18.30
 
Mācību norises vieta: VEF Kvartāls
Valoda: angļu valoda ar tulkojumu latviski
 
Ieteicamais pateicības ziedojums: 80 EUR (par visu nedēļas nogali)
Sponsora vieta: 150 EUR (par visu nedēļas nogali)
 
VIETU SKAITS IEROBEŽOTS. Iesakām reģistrēties laicīgi un saņemt savu apstiprinājumu uzreiz pēc maksājuma veikšanas. Būsim pateicīgi par jebkādu papildus finansiālu vai cita veida ziedojumu šīs vizītes organizēšanā.
 

Reģistrācija: lūgums aizpildīt reģistrācijas formu:  REĢISTRĀCIJAS FORMA

Saziņai: Inese , +371 26 439 430, info@ganden.lv

Mūsu rekvizīti:
Ganden draudze (jaunā)
reģistrācijas nr. 99500003137
Swedbank, kods HABALV22
konta nr. LV84HABA0551004597372
 
English version
TEACHINGS WITH LAMA ZOPA RINPOCHE
THE INTEGRATION OF THE 5 POWERS IN LIFE AS WELL AS AT THE TIME OF DEATH
 
June 28
19:30-23:00 (Rinpoche may teach late into the night)
 
June 29 and 30c15:00-16:30
(break) 17:00-18:30
 
Event takes place in : VEF Kvartals (Street Ieriku 5a, Riga)
Suggested donation: EUR 80 (weekend), Sponsor donation: EUR 150 (weekend)
 
EVERYONE`S WELCOME. Registration required. Registration completed only after the payment. If you want to become a sponsor, we are grateful for any amount of additional payment.
 

Registration: please fill-up the form REGISTRATION FORM

Contacts: Ms Inese , +371 26 439 430

 

11. jūnijā plkst. 18.00 “Traucējošās emocijas. Gadsimtu viedums”

Mūsu stresainajā, dinamiskajā ikdienā dažādas neirotiskas reakcijas, dusmas, aizkaitinātība ir bieži sastopama parādība, kas gluži nemanot, pamazām, pamazām saēd gan mūsu pašu dzīves kvalitāti, gan sabojā mūsu attiecības ar līdzcilvēkiem, gan kavē sasniegt personīgos un profesionālos mērķus. Nespējot tikt galā ar šīm traucējošajām emocijām mēs runājam un rīkojamies veidos, ko vēlāk nākas nožēlot, mēs pieļaujam nevajadzīgas kļūdas, mēs (un citi) nevajadzīgi ciešam.

 8.gadsimta budistu mūks, Nālandas universitātes filozofs Šantideva savā slavenajā darbā “Ievads bodisatvas dzīves veidā” skaidri un vienkārši, ar praktiski izmantojamiem piemēriem skaidro, kā tikt galā ar mūsu traucējošajām emocijām, kā pārvarēt dusmas un aizkaitinājumu, kā saglabāt sirdsmieru, labestību un psihoemocionālo līdzsvaru arī sarežģītās dzīves situācijās. Šīs pamācības būs noderīgas ikvienam cilvēkam, neatkarīgi no reliģiskās vai politiskās pārliecības, tautības, dzimuma vai citiem aspektiem, jo piedāvā pragmatiskas metodes mūsu emocionālās inteliģences attīstīšanai.

Mācību laiks: 16. aprīlī, plkst.18.00

 Mācības vada: Helmūts Ancāns

Pateicības ziedojums: 7-10 EUR par nodarbību

 

17., 24.septembris, 08., 15.oktobris “Atklājot budismu” 5. mod.”Nāve un atkārtota dzimšana”.

“ATKLĀJOT BUDISMU” mācību kursa 5.modulis “Nāve un atkārtota dzimšana“.

Nāve un atkārtota dzimšana – Nāves un atkārtotas dzimšanas process, un kā tas iespaido to, kā dzīvojam savas dzīves. Noderīgas pārdomas par nāves nozīmi. Kas sagaidāms miršanas laikā. Kā piepildīt savu dzīves mērķi, risināt pretrunas un attīstīt prasmes, lai miršanas laikā varētu palīdzēt gan sev, gan citiem. (Galu galā ar budisma praksi nāvi var pārvarēt pavisam.)

Mācību datumi: 17., 24.septembris, 08., 15.oktobris plkst. 18:00

Mācības vada: Helmūts Ancāns

Norises vieta: Ganden centrs, Miera ielā 11-1

Mācības notiek par ziedojumiem (ieteicamais apmērs sākot 7-10Eur par 2h sesiju)

 

“Atklājot budismu” ir vairāku FPMT (Mahājānas tradīciju saglabāšanas apvienība) skolotāju un programmas koordinatoru izveidota budisma mācību programma, kura ir tapusi Lamas Zopas Rinpočes vadībā, izmantojot viņa padomus. Programma sastāv no 14 tēmām un ilgst 2 gadus.

Programmas “Atklājot budismu” mērķis ir sniegt dalībniekiem stingru pamatu Mahājānas budisma praksei. Iesaistoties programmā, dalībnieki gūs Buddhas mācību garšu, retrītu pieredzi un prasmes, kas nepieciešamas, lai piešķirtu savai dzīvei lielāku nozīmi.

“Atklājot budismu” programmu veido 14 tēmas. Katra tēma ietver 4 līdz 5 lekcijas, meditācijas prakses, iepazīšanos ar tekstiem un piedalīšanos retrītos. Pēdējā tēma “Īpašās vienā veselā apvienošanas pieredzes” iekļauj garāku retrītu sarakstu un citus pieredzējumus, kas nepieciešami, lai programmu pabeigtu.

Šī programma nav veidota kā akadēmiskas budisma studijas, bet ir plānota, lai sniegtu dziļāku izpratni budisma mācībās, meditācijās un katra dalībnieka dzīves personīgajos mērķos.

Pabeidzot kursu studenti saņems FPMT sertifikātu.

14 moduļu tēmas:
1. Prāts un tā potenciāls – Kas ir “prāts”, tā daba un funkcijas, kā tas iespaido mūsu laimes un ciešanu pieredzējumus. Starpība starp prātu un smadzenēm; prāts kā mūsu pieredzējumu radītājs; sākuma un beigu neesamība prātam. Metodes, kā pārveidot destruktīvas domas un attieksmes un radīt pozitīvu un priecīgu prātu.

2. Kā meditēt – Meditācijas pamata tehnikas. Kas ir meditācija un tās nolūks; kā pareizi jāsēž; kā izveidot meditācijas sesiju; dažādi meditācijas tehniku veidi; kā ieraudzīt un pārvarēt meditācijai traucējošos faktorus.

3. Ceļa pārskats – Pārskats par visu Tibetas budisma ceļu uz atmošanos. Buddhas dzīve, budisma pamatmācības. Lam-rim – pakāpeniskais ceļš uz apgaismību – unikālā sistēma, kā budisma filozofija tiek iedzīvināta praksē.

4. Garīgais skolotājs – Skolotāja loma garīgajā ceļā: skolotāja nepieciešamība, skolotāja īpašības, mācekļa īpašības. Kā uzticēties skolotājam, lai sasniegtu lielāku labumu garīgajā dzīvē. Izaicinājumi, ko mēs satiekam, domājot par guru-mācekļa attiecībām, un kā šos izaicinājumus prasmīgi pārvarēt.

5. Nāve un atkārtota dzimšana – Nāves un atkārtotas dzimšanas process, un kā tas iespaido to, kā dzīvojam savas dzīves. Noderīgas pārdomas par nāves nozīmi. Kas sagaidāms miršanas laikā. Kā piepildīt savu dzīves mērķi, risināt pretrunas un attīstīt prasmes, lai miršanas laikā varētu palīdzēt gan sev, gan citiem. (Galu galā ar budisma praksi nāvi var pārvarēt pavisam.)

6. Viss par karmu – Mācies būtiskos faktus par cēloņu un seku likumu un radi skaidru izpratni, kā darbojas karma. Atklāj efektīvus līdzekļus, kā uzkrāt pozitīvo enerģiju – laimes un veiksmes cēloni – un attīrīt pagātnē veiktas kļūdainas darbības. Piedevām, pēti veidus, kā kļūt efektīvas dzīvošanas lietpratējam un tādējādi kontrolēt savu nākotni.

7. Patvērums Trijos Dārgumos – Uzzini, ko nozīmē pieņemt patvērumu Trijos Dārgumos (Buddhā, Dharmā un Sanghā), patvēruma būtiskās prakses. Uzzini vairāk par laicīgu cilvēku iespējām pieņemt solījumus un to nozīmi garīgās izaugsmes vairošanā.

8. Izveido ikdienas prakses – Apkopo līdzekļus, kas nepieciešami, lai varētu attīstīt sekmīgu ikdienas praksi. Lieto Lamas Zopas Rinpočes “Ikdienas meditācijas praksi” kā rokasgrāmatu, iepazīsti sastāvdaļas, kas nepieciešamas, lai prātā radītu realizācijas. Arīdzan saņem padomus, kā padarīt katru ikdienas darbību vērtīgu.

9. Samsāra un Nirvāna – Pēti, kas ir “samsāra” un kā mēs tajā esam iestrēguši. Uzzini, kas ir “nirvāna” un kā to sasniegt. Attīsti nolūku atbrīvoties no ciešanām un apgādāties ar praktiskiem līdzekļiem, kā darboties ar traucējošām emocijām un iznīcināt tās uz visiem laikiem.

10. Kā attīstīt bodhičittu – Atklāj skaidru meditācijas instrukciju, pieejamu Tibetas budismā, kas mums dod iespēju attīstīt mūsu dabisko mīlošas laipnības un līdzjūtības spēju. Kļūsti izveicīgs šo tehniku lietotājs, lai radītu bodhičittas prātu, vēlmi sasniegt apgaismību citu labā, pazīstamu kā Buddhas mācību sirdi.

11. Problēmu pārveide – Kāpēc pašlološana ir neizdevīga, un kādas priekšrocības sniedz citu mīlēšana vairāk par sevi. Kā gūt iedvesmu, lai “samainītu sevi ar citiem”. Īpašas prāta treniņa metodes (tibetiešu valodā – “lodžong”), kas palīdz pārveidot problēmas laimē un iemācīties mīlēt problēmas tikpat ļoti kā saldējumu!

12. Tukšuma gudrība – Tukšuma realizācija ir nepieciešama, lai sasniegtu atbrīvošanos un apgaismību. Pieņem šo izdevību palielināt savu spēju sasniegt šo realizāciju. Iemācies, kā attīstīt paliekošu mieru un dažādus veidus kā lietot meditāciju par tukšumu. Veic nopelnu uzkrāšanu un šķēršļu attīrīšanu – nepieciešamu, lai prātā radītu realizācijas.

13. Ievads tantrā – Kas ir tantra, kā tantra darbojas un kāpēc tas ir spēcīgs prakses veids. Vispārējs pārskats par četrām tantras klasēm. Kā praktizēt vienkāršas Krija tantras metodes. Kā apvienot tantras un lam-rim prakses, lai sasniegtu labākos rezultātus.

14. Īpašās vienā veselā apvienošanas pieredzes / Sagatavošanās prakses – veicot intensīvas attīrīšanas prakses un vismaz divu nedēļu garu lam-rim retrītu, sagatavo savu prātu vislabākajā iespējamajā veidā tam, lai varētu sasniegt ceļa uz apgaismību realizācijas. Attīrīšanās prakses ietver: 100 000 klanīšanās, 3 mēnešu Vadžrasattvas retrīts, Njung Ne. Tas ir lielisks veids kā nostiprināt šīs programmas efektu.