Arhivs

17.maijā, plkst. 18.00 Diskusija par tukšuma jēdzienu

Laipni gaidām visus, kuri interesējas par tukšuma jēdzienu! Diskusijas norisinās brīvi un vari atnākt arī kā klausītājs, arī tad, ja tikai nesen esi sācis grāmatu lasīt!

Šīs diskusijas paredzētas tiem, kuri padziļināti interesējas par budismu un apguvuši tā pamajēdzienus, vēlas iedziļināties tukšuma jēdziena izpratnē, kā arī tiem, kuru plauktā ir vismaz viena izlasīta vai iesākta grāmata par tukšumu, un tiem, kas vēlas pārdomāt tās saturu, meditēt un iesaistīties diskusijās par to klātienē. Iesāksim pārrunājot Gaja Ņūlanda grāmatu angļu valodā “Iepazīstot Tukšumu” (Guy Newland „Introduction to Emptiness”). Diskusijas vada Helmūts Ancāns.

Grāmatu iespējams iegādāties FPMT http://shop.fpmt.org/Introduction-to-Emptiness_p_697.html un citos tiešsaistes veikalos, to iespējams lejupielādēt elektroniski, sameklē, ierakstot google meklētājā grāmatas autoru un nosaukumu. Ganden biedriem grāmata pieejama centra bibliotēkā.

Pieteikties, info: info@ganden.lv vai pa tālr. 28682340.

 

 

 

 

 

16.02. Tibetiešu Jaunais gads (Losar) – 01.03. Brīnumu diena (Chotrul Duchen) Brīnumu laiks

Tibetiešu kalendārā gada pirmās 15 dienas iezīmē īpašo laiku (Monlam), kad Buddha veica daudzos brīnumus, sākot ar Losar (Tibetiešu Jaungadu) kā pirmo dienu un sasniedzot kulmināciju piecpadsmitajā jeb Brīnumu dienā (Chotrul Duchen).
Šogad Losar ir piektdienā, 16. februārī un īpašais laiks turpinās līdz Brīnumu Dienai – ceturtdienai 01.martam.Tas budismā tiek uzskatīts kā ļoti labvēlīgs laiks, lai veiktu labus darbus un prakses.

Šajā laikā Guru Šakjamuni Buda veica dažādus brīnumus, lai iedvesmotu savus sekotājus. Tas ir  laiks, kas īpaši piemērots, lai veiktu svētceļojumus un intensīvas Dharmas prakses. Šajā laikā daudzi tibetiešu klosteri, tostarp Kopanas klosteris Nepālā, rīko Lielo lūgšanu festivālu jeb Monlam Chenmo – tās ir vairākas dienas vai pat nedēļas, kad mūki veic dažādus rituālus un skaita lūgšanas no agra rīta līdz pat vēlam vakaram.

Ganden centrā šo labvēlīgo laiku atzīmēsim:

21.februārī sākot no plkst.18:00, atzīmējot īpašo Budas dienu, aicinām Budisma un meditācijas centrā Ganden kopīgi lasīt Ārjas Sanghatas Sūtras tekstu latviešu valodā! Var lasīt arī attālināti (sutras kopijas var saņemt Ganden centrā).
Tie, kas lasa, dzird vai pārraksta Ārja Sanghata Sūtras tekstu, uzkrāj neizmērojamus nopelnus un attīra daudz uzkrātās negatīvās karmas..
Vairāk uzzini šeit.

25.februārī sākot no plkst.10.00 veiksim vienas dienas retrītu Ganden centrā, veicot ūdens piedāvājumus u.c. prakses visas dienas garumā.

Jūsu Ganden
Miera 11-1
Ārdurvju kods: 3254A
Tālr. uzziņām 29416579

01.-04. martam “Iekšējais pašatklāsmes ceļš”, “Sieviete un tās patiesā būtība”, “Apzinātības prakse”

1. līdz 4.martam Ganden centrā viesosies Ondija Vilsone (Ondy Wilson).

Mācību laiki:

1.martā plkst.19.00 Iekšējais pašatklāsmes ceļš.

2.martā plkst. 19.00 Sieviete un tās patiesā būtība.

3. un 4.martā plkst. 10.00-16.00 Apzinātības prakse.

 

Ceturtdien, 1. martā plkst. 19.00 -21.00

CILVĒKA MEKLĒJUMI – IEKŠĒJAIS PAŠATKLĀSMES CEĻŠ.

Šī nodarbība ir iespēja katram pašam ielūkoties savā zemapziņā un pamēģināt izzināt savu iekšējo būtību, apjaust tās spēku, uzzināt par savām stiprajām pusēm un to, pie kā vēl jāpiestrādā. Nodarbības laikā izmantosim radošu Ondijas Vilsones ( Ondy Wilson) pielāgotu tieši zemapziņas izpētei, darbošanos ar zīmuļiem un papīru. Ondija palīdzēs mums iztulkot simbolus un zīmes, kā arī piedāvās praktiskus vingrinājumus mūsu pašu iekšējā spēka atklāšanai un pielietošanai ikdienā. Praktiskie vingrinājumi mums palīdzēs patiesi iemācīties ieklausīties sevī un izmantot pašiem savu pieredzi un padomus ikdienas situāciju un problēmu, attiecību nesaskaņu un citiem aktuāliem risinājumiem.

Piektdien, 2. Martā plkst. 19.00- 21.00

KĀ ATRAST SIEVIETES PATIESO BRĪVĪBU
Diskusija kopā ar Ondiju Vilsoni sievietēm, vīrieši laipni aicināti pievienoties

Sestdien, 3. martā un Svētdien 4. martā plkst. 10.00- 16.00

APZINĀTĪBAS PRAKSES. KĀ DZĪVOT APZINĀTI.

Dzīvot apzināti nozīmē dzīvot, samazinot iekšēju trauksmi, kas palīdz samazināt ārējās tās izpausmes – nesaskaņas un slimības. Samazinoties satraukumiem un iekšējam konfliktam, palielinās pašpietiekamība, pašpārliecinātība un apmierinātība ar sevi un apkārtējiem, kuru praktizējot un attīstot var katru dienu pielietot pavisam parastās situācijās. Nedēļas nogales mācību laikā uzzināsim, kā iemācīties radoši risināt situācijas un būt noteicējam pār notikumiem. Vai esam pret sevi patiesi, vai tomēr iestrēguši savos ieradumos, kas nedod nekādu labumu, un tikai noved pie vēl lielākiem “sastrēgumiem” mājās, darbā, attiecībās un pašizaugsmes ceļā?

Nodarbības notiek par ziedojumiem. (Ieteicamais ziedojums 7-10 EUR par vienu nodarbību vai 10-15 EUR par vienu dienu un 20 EUR kopā par visu nedēļas nogali).

Visi saņemtie ziedojumi tiek izmantoti skolotājas ceļa un maltīšu izdevumiem, un pateicības piedāvājumam par sniegtajam mācībām.

Par pārsteidzošo Ondiju Vilsoni lasiet šeit.: www.wellseeingconsultancy.co.uk un
www.ondywillson.com