Arhivs

VS Dalailama “Viedums ikkatrai sirdij” 16.-18.jūnijam, Rīgā, Skonto hallē

Pēc daudziem lūgumiem VS Dalailama Rīgā turpinās vadīt mācības un dalīsies ar savām zināšanām.
Viņa Svētība Dalailama ir izvēlējies Budas mācības praktisko, proti, garīgā ceļa vieduma aspektu un18. jūnijā dāvās Mandžušrī, Vieduma Budas iniciāciju.

Mandžušrī Tibetas budismā ir viena no visvairāk mīlētajām dievībām. Tradīcija vēsta, ka Mandžušrī iemieso visu budu viedumu. Ir daudz dažādu Mandžušrī formu, un tās visas veicina vieduma vairošanu. Mandžušrī vārds nozīmē “liegais lieliskums”. Ar to ir domāta lieliski liegā, no rupjiem vārdiem brīvā valoda, tāpēc Mandžušrī prakse palīdz attīstīt daiļrunību. Viena no Mandžušrī pazīstamākajām mantrām OM A RA PA CA NA DE ir senindiešu kharoštī alfabēta sākuma burti, un pati mantra saskaņā ar mutisko tradīciju tiek tulkota kā “prāts, kas  dzīvajām būtnēm ļauj nobriest”.
Budistu rakstos Mandžušrī dēvē par “visu budu tēvu”, jo tā simbolizētais viedums ir ļoti  būtisks garīgai izaugsmei.
No Viņa Svētības Dalailamas saņēmuši Vieduma Budas iniciāciju, mācekļi turpmāk varēs veikt Mandžušrī praksi, tādējādi attīstot tukšuma apjēgsmes, visu parādību mijatkarības  viedumu. Mandžušrī prakse arī veicina intelektuālās spējas un palīdz apgūt jaunas zināšanas.
Dalailamas mācības Rīgā notiek kopš 2014. gada un ir pieejamas visiem interesentiem – gan budistiem, gan cilvēkiem, kas izjūt interesi par budisma filozofiju, kurā harmoniski savienojas dziļa gudrība un neierobežota līdzjūtība.

Pasākuma mājas lapa: http://dalailama.lv

05.septembrī plkst.09.00-19.00, 06.septembrī plkst. 09.00-16.00 Miera mandalas veidošana (K.K. fon Stricka villā)

Izstrādāta gadsimtiem ilgi, smilšu mandalu veidošanas māksla ir izsmalcināta budistu dievību simboliska attēlošana, kas tiek realizēta veidojot to no neskaitāmiem krāsainiem smilšu graudiem, izmantojot īpašu tehniku. Miera Mandala ir veltīta negatīvo darbību attīrīšanai, lai nestu mieru un harmoniju Visumam. Tā tiks izveidota divu dienu laikā ar beigās notiekošo svētīšanas ceremoniju, kurai sekos mandalas izjaukšana un izkliedēšana, lai pēc iespējas plašāk izplatītu tās nesto labumu.(Lasi tālāk pielikumā)

Vieta: K.K. fon Stricka villa Rīgā, Aristida Briāna iela 9

 

Preses Relīze. Tibetiešu mūki Latvijā. Mandala.Izrāde.- labokumi

 

 

11.septembrī plkst. 19.00 Kas ir laime? Patiesība par laimi un tās pagatavošanas recepte. Dons Hendriks. (Zikurātā)

Mēs visi tiecamies pēc patiesas laimes un apmierinājuma, tomēr bieži mūsu centieni noved pie vilšanās. Vai tas ir kāds noslēpums, kā dzīves laikā sasniegt nemainīgu, ilgstošu un noturīgu laimi un mieru? Šajā sarunā izzināsim budistu pieeju šim priekšmetam, izpētīsim, kas tā īstā laime tāda ir, no kurienes tā rodas un kādas metodes varam pielietot, lai padarītu to noturīgu; kas mūs un citus cilvēkus var novest pie noturīgas un arvien dziļakas laimes un apmierinātības dzīvē.

Vieta: “ZIKURĀTS” Bruņinieku iela 36, 2. stāvs. Ārdurvju kods : 3658A

Dalība pasākumā: 10 eiro

Biļete ir nopērkama iepriekš: http://www.bezrindas.lv/lv/dons-hendriks-laime-un-tas-pagatavosanas-recepte-budisma/5126/32357 vai arī pasākuma norises vietā, iepriekš pieskatot ar sms: 26419727 (vārds, uzvārds).

Vairāk informācijas par skolotāju viņa mājas lapā un pielikumā: https://www.donhandrick.com/