Arhivs

6. jūlijs Viņa Svētības DALAILAMAS 83 gadu JUBILEJAS diena

 

6. jūlijā pulksten 18.00, atzīmējot Viņa Svētības dzimšanas dienu, aicinām Budisma un meditācijas centrā Ganden kopīgi veikt ieteiktās prakses, skaitīt lūgšanas un veltīt Viņa Svētības ilgam mūžam!

6. jūlijā, Viņa Svētības Dalailamas 83 gadu jubileju visā pasaulē atzīmē tibetiešu un daudzu citu tautību Dharmas studenti! Viņa Svētība ir daudzu Dharmas studentu garīgais līderis, FPMT organizācijas līdera Lamas Zopa Rinpočes guru, Nobela prēmijas ieguvējs un visu dzīvo būtņu un planētas vides aizstāvis un miera nesējs pasaulē.

Sirsnīgi vēlam daudz laimes un stipru veselību dzimšanas dienā! Lai visas Viņa Svētības vēlmes ātri, ātri piepildās, lai Viņa Svētība dzīvo un sniedz Dharmas mācības vēl jo ilgi!

VS Dalailama “Viedums ikkatrai sirdij” 16.-18.jūnijam, Rīgā, Skonto hallē

Pēc daudziem lūgumiem VS Dalailama Rīgā turpinās vadīt mācības un dalīsies ar savām zināšanām.
Viņa Svētība Dalailama ir izvēlējies Budas mācības praktisko, proti, garīgā ceļa vieduma aspektu un18. jūnijā dāvās Mandžušrī, Vieduma Budas iniciāciju.

Mandžušrī Tibetas budismā ir viena no visvairāk mīlētajām dievībām. Tradīcija vēsta, ka Mandžušrī iemieso visu budu viedumu. Ir daudz dažādu Mandžušrī formu, un tās visas veicina vieduma vairošanu. Mandžušrī vārds nozīmē “liegais lieliskums”. Ar to ir domāta lieliski liegā, no rupjiem vārdiem brīvā valoda, tāpēc Mandžušrī prakse palīdz attīstīt daiļrunību. Viena no Mandžušrī pazīstamākajām mantrām OM A RA PA CA NA DE ir senindiešu kharoštī alfabēta sākuma burti, un pati mantra saskaņā ar mutisko tradīciju tiek tulkota kā “prāts, kas  dzīvajām būtnēm ļauj nobriest”.
Budistu rakstos Mandžušrī dēvē par “visu budu tēvu”, jo tā simbolizētais viedums ir ļoti  būtisks garīgai izaugsmei.
No Viņa Svētības Dalailamas saņēmuši Vieduma Budas iniciāciju, mācekļi turpmāk varēs veikt Mandžušrī praksi, tādējādi attīstot tukšuma apjēgsmes, visu parādību mijatkarības  viedumu. Mandžušrī prakse arī veicina intelektuālās spējas un palīdz apgūt jaunas zināšanas.
Dalailamas mācības Rīgā notiek kopš 2014. gada un ir pieejamas visiem interesentiem – gan budistiem, gan cilvēkiem, kas izjūt interesi par budisma filozofiju, kurā harmoniski savienojas dziļa gudrība un neierobežota līdzjūtība.

Pasākuma mājas lapa: http://dalailama.lv

Kā pārinstalēt prātu? 25. un 27.jūnijā, plkst. 19:00 God. Namgjels

Kā pārinstalēt savu prātu un sākt izmainīt savas emocionalās reakcijas? Sāksim tur, kur esam – atpazīt traucējošās emocijas un mainīt tās!

Mēs dzīvojam tādā lielā tempā, visapkārt steiga un skriešana- tā ir mūsu pasaule ar šķietami neizpildāmiem uzdevumiem, īsiem termiņiem un raizēm, kas mums brūk no visām pusēm.

Saskaņā ar budismu, mūsu pasaule ir tāda kā paši to sev esam radījuši prātā un redzam, nevis otrādi. Tādejādi, ja saprotam mūsu darbības un reakcijas un to kā pašu emocijas gūst varu pār mums, varam sākt kaut ko mainīt.

Tiklīdz sapratīsim prātu un tā darbības, un kā tās radušās, pasaules uztvere un mūsu pieredzes reakcijas sāks mainīties. Runāsim par dažādām emocijām, tādām kā dusmas, aizkaitināmība, kaislīga pieķeršanās vai nepatika pret lietām un cilvēkiem, un zemu pašapziņu.

Vēlamais ziedojums: 7-10 EUR par vienu vakaru.

Par skolotāju: Godājamais Lobsangs Namgjels – austrālietis, budists vairāk kā 20 gadus, no tiem 15 gadus ir mūks, mācījies pie tādiem izciliem Skolotājiem kā Viņa Svētība Dalailama, Denma Ločo Rinpoče, Čoden Rinpoče, Lama Zopa Rinpoče, Čoeding Rinpoče, Gen Lamrimpa un Geše Sonam Rinpočes. Viņš ir pabeidzis četru gadu Lam-Rim retrītu, kā arī daudzus tantriskos retrītus. Māca dažādās valstīs kā Indijā, Nepālā, Meksikā, Austrālijā, Jaunzēlandē, Krievijā, Eiropā un ASV. Vairākas reizes viesojies Latvijā.

Pats par sevi saka, ka ir vienkāršs austrāliešu mūks, kurš praktizē un dzīvo saskaņā ar Tibetas budisma principu “vismaz nekaitē un, kad vari, centies nest labumu visām jūtošajām būtnēm”. Viņa mājas lapa ir: http://Venerable-Namgyel.com.

Uzreiz pēc Jāņiem, vēl viena tikšanās notiks Zikurātā par to vairāk uzzināsiet apmeklējot viņu mājas lapu www.zikurats.lv.

Visi saņemtie ziedojumi tiek izmantoti skolotaja lidmašīnu biļešu un uzturēšanās izdevumu segšanai, kā arī skolotāja piedāvājumam pateicībā par sniegtajām mācībām!
Informācijai: info@ganden.lv, tel. 26439430