Arhivs

Atklājot budismu “Ikdienas prakses”

“ATKLĀJOT BUDISMU. IKDIENAS PRAKSES”

MĀCĪBU GADS IR NOSLĒDZIES UN ATSĀKSIM RUDENĪ.

Mācību programmas ATKLĀJOT BUDISMU 8. mācību modulis “Ikdienas prakses”

Šajā modulī uzzini, kas nepieciešams, lai varētu attīstīt veiksmīgu ikdienas praksi un nostiprināt to. Saņem padomus, kā padarīt katru ikdienas darbību vērtīgu un nozīmīgu un kā ikdienas praksi iekļaut ikdienas dzīvē, no pamošanās brīža līdz gulētiešanai.

Mācību datumi:

Mācības vada: Helmūts Ancāns

Norises vieta: Ganden centrs, Miera ielā 11-1, Ārdurvju kods: 3254A

Mācības notiek par ziedojumiem (~ 7-10 EUR par nodarbību vai 40 EUR par visu kursu kopā)

 

ATCELTS/PĀRCELTS: 22-27.04.2020 GODĀJAMAIS NAMGJELS RĪGĀ!

 

UZMANĪBU! Neparedzētu un no skolotāja neatkarīgu apstākļu dēļ godājamā Namgjela vizīte Rīgā nenotiks, un skolotājs patiesi atvainojas.

Mēs ļoti ceram, ka skolotājam vēl būs iespēja paviesoties Rīgā un sūtām mūsu sirds skolotājam mīlestību tieši tā, kā viņš to mums mācījis nekaitāmas reizes.

ATTENTION! Due to unexpected circumstances beyond his control our beloved teacher of the heart Venerable Namgyel had to cancel his visit in Riga planned on April 22-27 and deeply apologizes.

We are hoping very much to see the beloved teacher in Riga again as soon as it would be possible, and so we are sending him love evert time we think of him exactly as he tought us so many times before!

Godājamais Lobsangs Namgjels praktizē budismu vairāk kā 30 gadus un no tiem 20 gadus ir mūks, mācījies pie tādiem izciliem Skolotājiem kā Viņa Svētība Dalailama, Denma Ločo Rinpoče, Čoden Rinpoče, Lama Zopa Rinpoče, Čoeding Rinpoče, Gen Lamrimpa un Geše Sonam Rinpočes. Viņš ir pabeidzis četru gadu Lam-Rim retrītu, kā arī daudzus tantriskos retrītus. Māca dažādās valstīs kā Indijā, Nepālā, Meksikā, Austrālijā, Jaunzēlandē, Krievijā, Eiropā un ASV. Vairākas reizes viesojies Latvijā.

Pats par sevi saka, ka ir vienkāršs austrāliešu mūks, kurš praktizē un dzīvo saskaņā ar Tibetas budisma principu “vismaz nekaitē un, kad vari, centies nest labumu visām jūtošajām būtnēm”. Viņa mājas lapa ir:   http://Venerable-Namgyel.com

“Traucējošās emocijas. Gadsimtu viedums”

Mūsu stresainajā, dinamiskajā ikdienā dažādas neirotiskas reakcijas, dusmas, aizkaitināmība ir bieži sastopama parādība, kas gluži nemanot, pamazām, pamazām saēd gan mūsu pašu dzīves kvalitāti, gan sabojā mūsu attiecības ar līdzcilvēkiem, gan kavē sasniegt personīgos un profesionālos mērķus. Nespējot tikt galā ar šīm traucējošajām emocijām mēs runājam un rīkojamies veidos, ko vēlāk nākas nožēlot, mēs pieļaujam nevajadzīgas kļūdas, mēs (un citi) nevajadzīgi ciešam.

 8.gadsimta budistu mūks, Nālandas universitātes filozofs Šantideva savā slavenajā darbā “Ievads bodisatvas dzīves veidā” skaidri un vienkārši, ar praktiski izmantojamiem piemēriem skaidro, kā tikt galā ar mūsu traucējošajām emocijām, kā pārvarēt dusmas un aizkaitinājumu, kā saglabāt sirdsmieru, labestību un psihoemocionālo līdzsvaru arī sarežģītās dzīves situācijās. Šīs pamācības būs noderīgas ikvienam cilvēkam, neatkarīgi no reliģiskās vai politiskās pārliecības, tautības, dzimuma vai citiem aspektiem, jo piedāvā pragmatiskas metodes mūsu emocionālās inteliģences attīstīšanai.

Mācības vada: Helmūts Ancāns

Pateicības ziedojums: 10 EUR par nodarbību