Jaunumi

15.- 21. jūlijā un 21.-29. jūlijā meditācijas retrīti Igaunijā, ar Glenu Svensonu

Jau septīto reizi Glens Svensons ierodas vadīt šos retrītus Igaunijā. Arī šogad tie notiks mierpilnā vidē Männiku viesu namā Viljandi. Vēl vari paspēt pieteikties!

Pirmais retrīts notiks 15.-21. jūlijā un tā pamatā ir populārais Glena vadītais budisma ievadkurss, ko viņš regulāri vada Indijā un citur pasaulē Budisma pamati un meditācijas (Foundation of Buddhist Thought and Meditation). Tiem, ka jebkad gribējuši uzzināt, kas ir budisma gudrības pamatā un iemācīties meditēt, šī nedēļa būs izdevusies. Arī tiem, kas ir jau iepriekš studējuši un guvuši padziļinātas zināšanas, tomēr vēlas nostprināt pamatzināšanas, šis kurss ir domāts jums.

Otrais retrīts notiks 21.-28. jūlijā un tas veltīts Šamatas un Vipasanas meditācijai. Šīs divas meditācijas prakses palīdzēs attīstīt mieru, līdzsvaru un prāta skaidrību, kā arī palīdzēs dziļāk izprast mūsu pašu būtības un apkārtējās realitātes dabu. Šajā nedēļā būs vairāk meditācijas prakses un mazāk mācību.

Ja vēlies papildināt davu praksi, kad ar mācībām, gan meditāciju, piesakies abiem retrītiem un izbaudi divu nedēļu atslēgšanos no ārpasaules, gūstot pamatīgu pieredzi.

Papildus informācijai, sazinies ar retrīta organizētājiem: retreatinestonia@gmail.comRetrīta programma un apraksts: https://retreatinestonia.blogspot.com/

19.-22.06.2018 Zaļās Tāras retrīts ar God. Namgjelu

Aicinam pieteikties Zaļās Tāras retrītam, kurš norisināsies īpašā Vasaras saulgriežu laikā 19.-22.06.2018, meditācijas centrā “Vihara”, www.vihara.lv

Tāra ir pilnīgi apgaismota Buda, kas visu jūtošo būtņu labumam solījusi arī pēc apgaismības sasniegšanas parādīties kā sievišķā Bodhisatva. Viņas galvenā darbība ir aizsargāt praktizētājus no astoņām bailēm. Tāra jeb tibetiešu valodā Drolma ir viena no visvairāk godātajām dievībām Tibetā. Tāra iemieso visu Budu brīnumainās darbības. Saskaņā ar mītu viņa ir dzimusi no Līdzjūtības Budas Čenreziga asarām. Tārai ir neskaitāmas izpausmes, kas manifestējas atbilstoši cilvēku vajadzībām. Tā, piemēram, dinamiskā Zaļā Tāra palīdz ātri pārvarēt šķēršļus, piepildīt vēlmes un pasargāt bīstamās situācijās.

Retrītu vadīs: Godājamais Lobsangs Namgjels ir austrālietis, budists vairāk kā 20 gadus, no tiem 15 gadus ir mūks, mācījies pie tādiem izciliem Skolotājiem kā Viņa Svētības Dalailamas, Denma Ločo Rinpočes, Čoden Rinpočes, Lama Zopa Rinpočes, Čoeding Rinpoče, Gen Lamrimpa un Geše Sonam Rinčen. Viņš ir pabeidzis četru gadu Lam-Rim retrītu, kā arī daudzus tantriskos retrītus. Māca dažādās valstīs kā Indijā, Nepālā, Meksikā, Austrālijā, Jaunzēlandē, Krievijā, Eiropā un ASV. Vairākas reizes viesojies Latvijā.

Viņš par sevi saka, ka ir vienkāršs austrāliešu mūks, kurš praktizē un dzīvo saskaņā ar Tibetas budisma principu “vismaz nekaitē un, kad vari, centies nest labumu visām jūtošajām būtnēm”.

Viņa mājas lapa ir:  http://Venerable-Namgyel.com

Kontakti uzziņām un dalības pieteikšanai -26439430, info@ganden.lv


17.maijā, plkst. 18.00 Diskusija par tukšuma jēdzienu

Laipni gaidām visus, kuri interesējas par tukšuma jēdzienu! Diskusijas norisinās brīvi un vari atnākt arī kā klausītājs, arī tad, ja tikai nesen esi sācis grāmatu lasīt!

Šīs diskusijas paredzētas tiem, kuri padziļināti interesējas par budismu un apguvuši tā pamajēdzienus, vēlas iedziļināties tukšuma jēdziena izpratnē, kā arī tiem, kuru plauktā ir vismaz viena izlasīta vai iesākta grāmata par tukšumu, un tiem, kas vēlas pārdomāt tās saturu, meditēt un iesaistīties diskusijās par to klātienē. Iesāksim pārrunājot Gaja Ņūlanda grāmatu angļu valodā “Iepazīstot Tukšumu” (Guy Newland „Introduction to Emptiness”). Diskusijas vada Helmūts Ancāns.

Grāmatu iespējams iegādāties FPMT http://shop.fpmt.org/Introduction-to-Emptiness_p_697.html un citos tiešsaistes veikalos, to iespējams lejupielādēt elektroniski, sameklē, ierakstot google meklētājā grāmatas autoru un nosaukumu. Ganden biedriem grāmata pieejama centra bibliotēkā.

Pieteikties, info: info@ganden.lv vai pa tālr. 28682340.