Jaunumi

16.02. Tibetiešu Jaunais gads (Losar) – 01.03. Brīnumu diena (Chotrul Duchen) Brīnumu laiks

Tibetiešu kalendārā gada pirmās 15 dienas iezīmē īpašo laiku (Monlam), kad Buddha veica daudzos brīnumus, sākot ar Losar (Tibetiešu Jaungadu) kā pirmo dienu un sasniedzot kulmināciju piecpadsmitajā jeb Brīnumu dienā (Chotrul Duchen).
Šogad Losar ir piektdienā, 16. februārī un īpašais laiks turpinās līdz Brīnumu Dienai – ceturtdienai 01.martam.Tas budismā tiek uzskatīts kā ļoti labvēlīgs laiks, lai veiktu labus darbus un prakses.

Šajā laikā Guru Šakjamuni Buda veica dažādus brīnumus, lai iedvesmotu savus sekotājus. Tas ir  laiks, kas īpaši piemērots, lai veiktu svētceļojumus un intensīvas Dharmas prakses. Šajā laikā daudzi tibetiešu klosteri, tostarp Kopanas klosteris Nepālā, rīko Lielo lūgšanu festivālu jeb Monlam Chenmo – tās ir vairākas dienas vai pat nedēļas, kad mūki veic dažādus rituālus un skaita lūgšanas no agra rīta līdz pat vēlam vakaram.

Ganden centrā šo labvēlīgo laiku atzīmēsim:

21.februārī sākot no plkst.18:00, atzīmējot īpašo Budas dienu, aicinām Budisma un meditācijas centrā Ganden kopīgi lasīt Ārjas Sanghatas Sūtras tekstu latviešu valodā! Var lasīt arī attālināti (sutras kopijas var saņemt Ganden centrā).
Tie, kas lasa, dzird vai pārraksta Ārja Sanghata Sūtras tekstu, uzkrāj neizmērojamus nopelnus un attīra daudz uzkrātās negatīvās karmas..
Vairāk uzzini šeit.

25.februārī sākot no plkst.10.00 veiksim vienas dienas retrītu Ganden centrā, veicot ūdens piedāvājumus u.c. prakses visas dienas garumā.

Jūsu Ganden
Miera 11-1
Ārdurvju kods: 3254A
Tālr. uzziņām 29416579

01.-04. martam “Iekšējais pašatklāsmes ceļš”, “Sieviete un tās patiesā būtība”, “Apzinātības prakse”

1. līdz 4.martam Ganden centrā viesosies Ondija Vilsone (Ondy Wilson).

Mācību laiki:

1.martā plkst.19.00 Iekšējais pašatklāsmes ceļš.

2.martā plkst. 19.00 Sieviete un tās patiesā būtība.

3. un 4.martā plkst. 10.00-16.00 Apzinātības prakse.

 

Ceturtdien, 1. martā plkst. 19.00 -21.00

CILVĒKA MEKLĒJUMI – IEKŠĒJAIS PAŠATKLĀSMES CEĻŠ.

Šī nodarbība ir iespēja katram pašam ielūkoties savā zemapziņā un pamēģināt izzināt savu iekšējo būtību, apjaust tās spēku, uzzināt par savām stiprajām pusēm un to, pie kā vēl jāpiestrādā. Nodarbības laikā izmantosim radošu Ondijas Vilsones ( Ondy Wilson) pielāgotu tieši zemapziņas izpētei, darbošanos ar zīmuļiem un papīru. Ondija palīdzēs mums iztulkot simbolus un zīmes, kā arī piedāvās praktiskus vingrinājumus mūsu pašu iekšējā spēka atklāšanai un pielietošanai ikdienā. Praktiskie vingrinājumi mums palīdzēs patiesi iemācīties ieklausīties sevī un izmantot pašiem savu pieredzi un padomus ikdienas situāciju un problēmu, attiecību nesaskaņu un citiem aktuāliem risinājumiem.

Piektdien, 2. Martā plkst. 19.00- 21.00

KĀ ATRAST SIEVIETES PATIESO BRĪVĪBU
Diskusija kopā ar Ondiju Vilsoni sievietēm, vīrieši laipni aicināti pievienoties

Sestdien, 3. martā un Svētdien 4. martā plkst. 10.00- 16.00

APZINĀTĪBAS PRAKSES. KĀ DZĪVOT APZINĀTI.

Dzīvot apzināti nozīmē dzīvot, samazinot iekšēju trauksmi, kas palīdz samazināt ārējās tās izpausmes – nesaskaņas un slimības. Samazinoties satraukumiem un iekšējam konfliktam, palielinās pašpietiekamība, pašpārliecinātība un apmierinātība ar sevi un apkārtējiem, kuru praktizējot un attīstot var katru dienu pielietot pavisam parastās situācijās. Nedēļas nogales mācību laikā uzzināsim, kā iemācīties radoši risināt situācijas un būt noteicējam pār notikumiem. Vai esam pret sevi patiesi, vai tomēr iestrēguši savos ieradumos, kas nedod nekādu labumu, un tikai noved pie vēl lielākiem “sastrēgumiem” mājās, darbā, attiecībās un pašizaugsmes ceļā?

Nodarbības notiek par ziedojumiem. (Ieteicamais ziedojums 7-10 EUR par vienu nodarbību vai 10-15 EUR par vienu dienu un 20 EUR kopā par visu nedēļas nogali).

Visi saņemtie ziedojumi tiek izmantoti skolotājas ceļa un maltīšu izdevumiem, un pateicības piedāvājumam par sniegtajam mācībām.

Par pārsteidzošo Ondiju Vilsoni lasiet šeit.: www.wellseeingconsultancy.co.uk un
www.ondywillson.com

Trešdienās plkst. 18.00 Meditācija

 

mindfulness-meditationPiedāvājam veikt kopējo visaptverošo meditācijas praksi, lai atbrīvotos no uzkrātā stresa un papildinātu enerģiju atlikušajai nedēļai.
Veiksim dažādas budisma tēmai veltītas meditācijas- koncentrēšanās jeb apzinātības meditācijas, kuras palīdz nomierināt izkliedēto prātu, un analītiskās meditācijas, kurās ar fokusēto, mierīgo prātu atklājam realitātes būtību, izmantojot pakāpeniskā ceļa uz apgaismību jeb lam-rim tēmas.

Piedalīties var arī bez iepriekšējas pieredzes.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz tālruņa numuru – 29416579
Dalības maksa: ziedojumi

 

Kāpēc meditēt?

Mēs visi vēlamies būt laimīgi un nevēlamies ciešanas. Tiecoties pēc laimes, mēs nemitīgi mainam ārējos apstākļus – darbu, dzīvesvietu, partneri, dzenamies pēc ārējām izklaidēm, iegādājamies arvien jaunākas tehnoloģiskas iekārtas, kas uz laiku spēj mūs aizraut un radīt kādu īsu piepildītības un laimes sajūtu. Šī vēlēšanās būt laimīgam ir tik cilvēcīga un saprotama.

Ir zināms, ka viss nemitīgi mainās un nekas nav mūžīgs, tāpat arī šie ārējie apstākļi, kas ir īsākas vai garākas laimes avots. Šiem ārējiem apstākļiem nav ilglaicības garantijas. Mūsu atkarība un pieķeršanās pie šiem ārējiem, nepastāvīgajiem apstākļiem rada mūsos vilšanos un ciešanas. Mums nav jāatsakās no šiem ārējiem objektiem, bet tiem nevajadzētu būt mūsu galvenajam laimes avotam.

Būtiski ir saprast un atklāt avotu, kur šī laime ir meklējama. Pārsteidzoši, šķiet pārāk vienkārši, lai noticētu, bet šis avots ir mūsos pašos. Tas, kā mēs redzam pasauli, kā uzlūkojam ārējos objektus ir atkarīgs tikai no mūsu, katra individuāla redzējuma. Mēs, iespējams, neuzdodam sev jautājumu, vai tas, kā es redzu lietas, situācijas, cilvēkus patiešām tā arī ir?  Vai tas atbilst īstenībai?

Tas, kā mēs redzam apkārtni, ir mūsu prāta dabas radīts redzējums. Laimes potenciāls ir meklējama mūsu prātā, kuru sasniegt izdodas regulāri praktizējot meditāciju. Caur šo metodi varam iemācīties būt laimīgi jebkādos apstākļos, jebkādas situācijās, jebkādā vecumā.

Regulāras meditācijas prakses palīdz mazināt un pat atbrīvoties no tādām destruktīvām emocijām kā dusmas, naids, bailes, nepacietība, neapmierinātība, greizsirdība u.t.t. Caur meditāciju mēs ieraugam lietu patieso dabu, mēs atpazīstam prāta traucējošos destruktīvos stāvokļus un laika gaitā, tos nebarojot, spējam izsusināt to avotu.