Jaunumi

Trešdienās plkst. 18.00 Meditācija

 

mindfulness-meditationPiedāvājam veikt kopējo visaptverošo meditācijas praksi, lai atbrīvotos no uzkrātā stresa un papildinātu enerģiju atlikušajai nedēļai.
Veiksim dažādas budisma tēmai veltītas meditācijas- koncentrēšanās jeb apzinātības meditācijas, kuras palīdz nomierināt izkliedēto prātu, un analītiskās meditācijas, kurās ar fokusēto, mierīgo prātu atklājam realitātes būtību, izmantojot pakāpeniskā ceļa uz apgaismību jeb lam-rim tēmas.

Piedalīties var arī bez iepriekšējas pieredzes.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz tālruņa numuru – 29416579
Dalības maksa: ziedojumi

Kāpēc meditēt?

Mēs visi vēlamies būt laimīgi un nevēlamies ciešanas. Tiecoties pēc laimes, mēs nemitīgi mainam ārējos apstākļus – darbu, dzīvesvietu, partneri, dzenamies pēc ārējām izklaidēm, iegādājamies arvien jaunākas tehnoloģiskas iekārtas, kas uz laiku spēj mūs aizraut un radīt kādu īsu piepildītības un laimes sajūtu. Šī vēlēšanās būt laimīgam ir tik cilvēcīga un saprotama.

Ir zināms, ka viss nemitīgi mainās un nekas nav mūžīgs, tāpat arī šie ārējie apstākļi, kas ir īsākas vai garākas laimes avots. Šiem ārējiem apstākļiem nav ilglaicības garantijas. Mūsu atkarība un pieķeršanās pie šiem ārējiem, nepastāvīgajiem apstākļiem rada mūsos vilšanos un ciešanas. Mums nav jāatsakās no šiem ārējiem objektiem, bet tiem nevajadzētu būt mūsu galvenajam laimes avotam.

Būtiski ir saprast un atklāt avotu, kur šī laime ir meklējama. Pārsteidzoši, šķiet pārāk vienkārši, lai noticētu, bet šis avots ir mūsos pašos. Tas, kā mēs redzam pasauli, kā uzlūkojam ārējos objektus ir atkarīgs tikai no mūsu, katra individuāla redzējuma. Mēs, iespējams, neuzdodam sev jautājumu, vai tas, kā es redzu lietas, situācijas, cilvēkus patiešām tā arī ir?  Vai tas atbilst īstenībai?

Tas, kā mēs redzam apkārtni, ir mūsu prāta dabas radīts redzējums. Laimes potenciāls ir meklējama mūsu prātā, kuru sasniegt izdodas regulāri praktizējot meditāciju. Caur šo metodi varam iemācīties būt laimīgi jebkādos apstākļos, jebkādas situācijās, jebkādā vecumā.

Regulāras meditācijas prakses palīdz mazināt un pat atbrīvoties no tādām destruktīvām emocijām kā dusmas, naids, bailes, nepacietība, neapmierinātība, greizsirdība u.t.t. Caur meditāciju mēs ieraugam lietu patieso dabu, mēs atpazīstam prāta traucējošos destruktīvos stāvokļus un laika gaitā, tos nebarojot, spējam izsusināt to avotu.

12. jūlijā plkst. 19:00 Mīlestība vai pieķeršanās. Ciešanu cēloņi. Glens Svensons.

Tādas spēcīgas destruktīvas emocijas kā pārspīlēta pieķeršanās lietām, cilvēkiem, apstākļiem un ieradumiem, un nepamatotas dusmas ir tik spēcīgas, ka tām nepieciešams iztērēt daudz enerģijas un rezultātā paliekam vēl vairāk nepamierināti ar sevi un citiem. Tās bojā mūsu attiecības ar mīļoto, izjauc harmoniju ģimenē, un traucē mūsu ikdienas saskarsmē ar kolēģiem un draugiem.

Kā transformēt šīs nejēdzīgās emocijas – pieķeršanos un dusmas – vienā no pamata budistu praksēm mīlošā laipnībā un līdzjūtībā?

Līdzjūtība budistu izpratnē – tā ir cilvēkmīlestības izpausme. Līdzjūtība māca pievērsties otram un otra vajadzībām.

Kas ir ciešanas un kādi ir to cēloņi? Destruktīvās emocijas mums rada tādu sajūtu, ka nekas nav labi – budisma filozofijas izpratnē to sauc par ciešanām.

Vakara saruna būs veltīta tam, lai:

-definētu 3 ciešanu līmeņus

-atpazītu no tiem izrietošās 3 nevēlamās darbības, ko saīsināti sauc par indēm

-noteiktu, kā nevēlamās darbības rada izkropļotus uzskatus par to, kā lietas pastāv un kādā veidā tās noved pie ciešanām

-definētu destruktīvās emocijas- dusmas un pieķeršanos

-apgūtu metodes šo emociju un darbību pātvarēšanai

Mācības notiek par ziedojumiem, angļu valodā ar tulkojumu latviski. Vēlamā ziedojuma summa ir 7-10 EUR par vakaru.

Mācības vada: Glens Svensons, dzimis Austrālijā, studē un praktizē Dharmas mācības kopš 1995. gada, 2004. gadā beidzis Advancēto Budisma sūtras un tantras septiņu gadu studiju programmu (Masters Program in Advanced Buddhist Studies of Sutra and Tantra) Lamas Tsongkhapas Institūtā, Itālijā. http://www.glensvensson.org/

Jogas nodarbības pirmdienās, piektdienās plkst. 19.00, sestdienās plkst.11.00

Hatha jogas nodarbības pirmdienās un piektdienās plkst 19:00, sestdienās plkst. 11.00 budistu mūka un jogas praktizētāja God. Alekseja Pšenova vadībā.

Pieteikšanās un papildus informācijai zvanīt jogas pasniedzējam – 27792889
Par pasniedzēju lasiet šeit.