Jaunumi

23. februārī plkst. 10.00 REIKI USUI-RYHO REIKI pašdziedināšanās prakses vienas dienas apmācības

Programmā:
09.30 – 10.00 Ierašanās, iekārtošanās
10.00 – 14.00 pirmā mācību sesija
14.00 – 15.00 pusdienu pārtraukums
15.00 – 18.00 otrā mācību sesija
18.00 sertifikāta saņemšana
Reiki apmācība iesācējiem ar mācību materiālu un sertifikātu no zinoša reiki meistara ar 20 gadu pieredzi budistu mūka godājamā Namgjela.
Kā iemācīties dziedināt sevi. Reiki – manuālās terapijas forma, izmantojot vienkāršas roku pozīcijas un vizualizācijas tehnikas.
Dalības maksa pirmajiem pieciem kursa dalībniekiem: EUR 35 , nākamajiem EUR 40 (dalībnieku skaits ierobežots!!)
Kursa programmā iekļauts pats kurss, praktiskās iemaņas un starptautisks sertifikāts.

Par pasniedzēju lasiet šeit.

13. – 23.februārim “Kā sasniegt apgaismību trīs dienās”, “Garīgais tūrisms”, “Meditācija birojā pie rakstāmgalda”

Programmā:

13., 14. februāris plkst. 19.00-21.00 “Kā sasniegt apgaismību trīs dienās”

15.februāris plkst. 19.00-21.00 “Ievadlekcija: Medicīnas Buda”

16.-17.februāris “Medicīnas Budas retrīts pilsētā. Uguns Pudža”.

19.februāris plkst. 19.00-21.00 “Garīgais tūrisms”

20.februāris plkst. 19.00-21.00 “Meditācija birojā pie rakstāmgalda”

22.februāris plkst. 19.00-21.00 “Budistu mūka stāsts – Reiki meistars”.

23.februāris plkst.10.00-16.00 “Usui – Ryho Reiki mācības dziedināšanas prakse (sev)

13. UN 14. FEBRUĀRĪ PLKST. 19.00 KĀ SASNIEGT APGAISMĪBU 3 DIENĀS
Godājamais Namgjels dalīsies savā 30 gadu prakses pieredzē par šo tēmu un kas nepieciešams, lai sasniegtu rezultātu ārtāk un efektīvāk! Vai tas ir iespējams 3 dienās?
Mūsdienās mums nav laika dziļai priekšmeta izpētei, mēs dodam priekšroku īsam ievadkursam, nevis tiecamies pēc dziļām zināšanām. Mums nav laika pētīt un iedziļināties. Tieši tāpēc tik ļoti vilinoši šķiet īstermiņa risinājumi.
Mācības nav vienots 2 dienu kurss, katru nodarbību var apmeklēt arī atsevišķi, tomēr katrā skolotājs atklās kaut ko jaunu un noderīgu visiem.
Pateicības ziedojums par 2h nodarbību: EUR ~10

15. FEBRUĀRĪ PLKST. 19.00 IEVADS MEDICĪNAS BUDAS RETRĪTAM GANDEN CENTRĀ
Reiz septiņi Bodhisattvas (apgaismotas būtnes) lūdzās par visu jūtošo būtņu pārejošo un mūžīgo laimi un par to, lai viņu vārdi kļūtu par vēlmju piepildošiem vārdiem, kas var izārstēt visas dzīvo būtņu slimības gan fiziskās, gan garīgās. Viņi deva solījumu, ka viņu lūgšanas piepildīsies tad, kad Šakjamuni Budas mācību izpaltība mazināsies. Kopš tā laika, kad šie septiņi Budas sasniedza apgaismību, viens no Budas desmit spēkiem ir lūgšanu spēks – tas nozīmē, ka visas lūgšanas tiek piepildītas. Viņus sauc par Septiņiem Medicīnas Budām, no kuriem galvenais ir Lazurīta Medicīnas Buda, Gaismas Karalis. Tā kā Buda Šakjamuni mācīja par Medicīnas Budu, sekojot tradīcijai, viņš arī tiek uzskatīts par vienu no Medicīnas Budām, un tāpēc kopā ir Astoņi Medicīnas Budas.
Medicīnas Buddhas prakse virzīta uz emocionālo un fizisko ciešanu atvieglošanu, izveseļošanos, kā arī uz absolūto mērķi – pilnīgu atbrīvošanos no ciešanām un to cēloņiem. Tā ir spēcīga attīrīšanās prakse, ko var izmantot jebkurai problēmai, jebkam.
Ievadlekcijā godājamais Namgjels pastāstīs par retrītu un ieteiks derīgas prakses.
Šī lekcija un retrīts domāts un būs noderīgs visiem interesentiem, gan iesācējiem, gan ilgi praktizējošies studentiem.
Pateicības ziedojums par 2h nodarbību: EUR ~10

16. UN 17. FEBRUĀRĪ PLKST 10.00 – 16.00 MEDICĪNAS BUDAS RETRĪTA 2 DIENAS GANDEN CENTRĀ
Pateicības ziedojums par 2 dienu retrītu: EUR ~25

19. FEBRUĀRĪ PLKST. 19.00 „GARĪGAIS TŪRISMS” VS. APZINĀTS IZAUGSMES CEĻŠ
Centienos pēc garīgās attīstības dažreiz sanāk ilgi maldīties un meklēt pareizo virzienu. Tādos meklējumos reizēm zaudējam laiku. Pretēji šiem meklējumiem jeb „garīgajam tūrismam” ir apzināti izvēlēts izaugsmes ceļš vai taka, kas mērķtiecīgi palīdz sasniegt izvēlētos mērķus un visu laiku piedāvā atskaites punktus un iespēju sekot līdzi panākumiem.
Kāpēc „garīgais tūrisms” ir labs veids kā iesākt meklējumus un kāds ir šis izaugsmes ceļš budismā, godājamais Namgjels dalīsies savā 30 gadu prakses pieredzē ejot šo ceļu.
Pateicības ziedojums par 2h nodarbību: EUR ~10

20. FEBRUĀRĪ PLKST. 19.00 LABĀKĀ VIETA MEDITĀCIJAI – DARBA VIETA?
Tu zini, ko pētnieki atklājuši par meditāciju? Drīzāk, ka esi palaidis garām visus rakstus tāpat kā šīs vēstules tekstu, jo tas ir tas, ko mēs visbiežāk darām. Izlasam virsrakstus un ar acīm skrienam talāk.
Vesela virkne pētījumu un stāstu ir sakrājusies par meditācijas prakses noderīgumu un apzinātības elpošanas prakses labvēlīgumu. Meditācijas un elpošanas prakses palīdz sasniegt labākus koncentrēšanās rezultātus, produktīvāk veikt darba dienas uzdevumus, saglabāt enerģiju un samazināt trauksmes sajūtu un nogurumu.
Pat tie, kas jau pamēģinājuši meditāciju vēl netic tās reālajai spējai sasniegt visus šos rezultātus, un atrod dažādus attaisnojumus tādus kā laika trūkumu un uzdevumu kalnu darbā.
Lūk, neparasts padoms – sāciet meditet darba vietā!
Tieši tur, kur ir stress un troksnis, un nemitīgi tiek novērsta uzmanība. Tā tomēr var izrādīties ideāla vieta meditācijai.
Nodarbībā būs derīgi padomi un reālas meditācijas prakses piemēri, ko varēs izmantot ikdienā.
Pateicības ziedojums par 2h nodarbību: EUR ~10

22. FEBRUĀRĪ PLKST. 19.00 KĀ BUDISTU MŪKS KĻUVA PAR REIKI MEISTARU
Godājamais Namgjlels ir budistu mūks no Austrālijas ar lielu vēlmi un līdzjūtību palīdzēt citiem un palielināt izredzes to darīt ne tikai kā mūkam, bet arī kā Reiki meistaram. Viņa neparastais, aizraujošais un interesantais dzīvesstāsts iedvesmojis daudzus cilvēkus cisā pasaulē, un mēs lūdzām viņu dalīties ar to arī pie mums.
Pateicības ziedojums par 2h nodarbību: EUR ~10

Par pasniedzēju lasiet šeit.

Trešdienās plkst. 18.00 Meditācija

 

mindfulness-meditationPiedāvājam veikt kopējo visaptverošo meditācijas praksi, lai atbrīvotos no uzkrātā stresa un papildinātu enerģiju atlikušajai nedēļai.
Veiksim dažādas budisma tēmai veltītas meditācijas- koncentrēšanās jeb apzinātības meditācijas, kuras palīdz nomierināt izkliedēto prātu, un analītiskās meditācijas, kurās ar fokusēto, mierīgo prātu atklājam realitātes būtību, izmantojot pakāpeniskā ceļa uz apgaismību jeb lam-rim tēmas.

Piedalīties var arī bez iepriekšējas pieredzes.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz tālruņa numuru – 29416579
Dalības maksa: ziedojumi

Kāpēc meditēt?

Mēs visi vēlamies būt laimīgi un nevēlamies ciešanas. Tiecoties pēc laimes, mēs nemitīgi mainam ārējos apstākļus – darbu, dzīvesvietu, partneri, dzenamies pēc ārējām izklaidēm, iegādājamies arvien jaunākas tehnoloģiskas iekārtas, kas uz laiku spēj mūs aizraut un radīt kādu īsu piepildītības un laimes sajūtu. Šī vēlēšanās būt laimīgam ir tik cilvēcīga un saprotama.

Ir zināms, ka viss nemitīgi mainās un nekas nav mūžīgs, tāpat arī šie ārējie apstākļi, kas ir īsākas vai garākas laimes avots. Šiem ārējiem apstākļiem nav ilglaicības garantijas. Mūsu atkarība un pieķeršanās pie šiem ārējiem, nepastāvīgajiem apstākļiem rada mūsos vilšanos un ciešanas. Mums nav jāatsakās no šiem ārējiem objektiem, bet tiem nevajadzētu būt mūsu galvenajam laimes avotam.

Būtiski ir saprast un atklāt avotu, kur šī laime ir meklējama. Pārsteidzoši, šķiet pārāk vienkārši, lai noticētu, bet šis avots ir mūsos pašos. Tas, kā mēs redzam pasauli, kā uzlūkojam ārējos objektus ir atkarīgs tikai no mūsu, katra individuāla redzējuma. Mēs, iespējams, neuzdodam sev jautājumu, vai tas, kā es redzu lietas, situācijas, cilvēkus patiešām tā arī ir?  Vai tas atbilst īstenībai?

Tas, kā mēs redzam apkārtni, ir mūsu prāta dabas radīts redzējums. Laimes potenciāls ir meklējama mūsu prātā, kuru sasniegt izdodas regulāri praktizējot meditāciju. Caur šo metodi varam iemācīties būt laimīgi jebkādos apstākļos, jebkādas situācijās, jebkādā vecumā.

Regulāras meditācijas prakses palīdz mazināt un pat atbrīvoties no tādām destruktīvām emocijām kā dusmas, naids, bailes, nepacietība, neapmierinātība, greizsirdība u.t.t. Caur meditāciju mēs ieraugam lietu patieso dabu, mēs atpazīstam prāta traucējošos destruktīvos stāvokļus un laika gaitā, tos nebarojot, spējam izsusināt to avotu.