Jaunumi

28-30. jūnijā LAMA ZOPA RINPOČE RĪGĀ/ June 28-30 LAMA ZOPA RINPOCHE IN RIGA

LAMA ZOPA RINPOČE.MĀCĪBAS RĪGĀ
(LAMA THUBTEN ZOPA RINPOCHE)
Scroll down for English
 
28. jūnijā 19.30-23.00 mācības
(iespējams pagarinājums)
 
29. un 30. jūnijā 15.00-16.30
    (pārtraukums) 17.00-18.30
 
Mācību norises vieta: VEF Kvartāls
Valoda: angļu valoda ar tulkojumu latviski
 
Ieteicamais pateicības ziedojums: 80 EUR (par visu nedēļas nogali)
Sponsora vieta: 150 EUR (par visu nedēļas nogali)
 
VIETU SKAITS IEROBEŽOTS. Iesakām reģistrēties laicīgi un saņemt savu apstiprinājumu uzreiz pēc maksājuma veikšanas. Būsim pateicīgi par jebkādu papildus finansiālu vai cita veida ziedojumu šīs vizītes organizēšanā.
 

Reģistrācija: lūgums aizpildīt reģistrācijas formu:  REĢISTRĀCIJAS FORMA

Saziņai: Inese , +371 26 439 430, info@ganden.lv

Mūsu rekvizīti:
Ganden draudze (jaunā)
reģistrācijas nr. 99500003137
Swedbank, kods HABALV22
konta nr. LV84HABA0551004597372
 
English version
TEACHINGS WITH LAMA ZOPA RINPOCHE
THE INTEGRATION OF THE 5 POWERS IN LIFE AS WELL AS AT THE TIME OF DEATH
 
June 28
19:30-23:00 (Rinpoche may teach late into the night)
 
June 29 and 30c15:00-16:30
(break) 17:00-18:30
 
Event takes place in : VEF Kvartals (Street Ieriku 5a, Riga)
Suggested donation: EUR 80 (weekend), Sponsor donation: EUR 150 (weekend)
 
EVERYONE`S WELCOME. Registration required. Registration completed only after the payment. If you want to become a sponsor, we are grateful for any amount of additional payment.
 

Registration: please fill-up the form REGISTRATION FORM

Contacts: Ms Inese , +371 26 439 430

 

Meditācijas un prakses trešdienās plkst. 18.00

 

mindfulness-meditationPiedāvājam veikt kopējo visaptverošo meditācijas praksi, lai atbrīvotos no uzkrātā stresa un papildinātu enerģiju atlikušajai nedēļai.
Veiksim dažādas budisma tēmai veltītas meditācijas- koncentrēšanās jeb apzinātības meditācijas, kuras palīdz nomierināt izkliedēto prātu, un analītiskās meditācijas, kurās ar fokusēto, mierīgo prātu atklājam realitātes būtību, izmantojot pakāpeniskā ceļa uz apgaismību jeb lam-rim tēmas.

Piedalīties var arī bez iepriekšējas pieredzes.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz tālruņa numuru –26439430. Dalības maksa: ziedojumi

Kāpēc meditēt?

Mēs visi vēlamies būt laimīgi un nevēlamies ciešanas. Tiecoties pēc laimes, mēs nemitīgi mainam ārējos apstākļus – darbu, dzīvesvietu, partneri, dzenamies pēc ārējām izklaidēm, iegādājamies arvien jaunākas tehnoloģiskas iekārtas, kas uz laiku spēj mūs aizraut un radīt kādu īsu piepildītības un laimes sajūtu. Šī vēlēšanās būt laimīgam ir tik cilvēcīga un saprotama.

Ir zināms, ka viss nemitīgi mainās un nekas nav mūžīgs, tāpat arī šie ārējie apstākļi, kas ir īsākas vai garākas laimes avots. Šiem ārējiem apstākļiem nav ilglaicības garantijas. Mūsu atkarība un pieķeršanās pie šiem ārējiem, nepastāvīgajiem apstākļiem rada mūsos vilšanos un ciešanas. Mums nav jāatsakās no šiem ārējiem objektiem, bet tiem nevajadzētu būt mūsu galvenajam laimes avotam.

Būtiski ir saprast un atklāt avotu, kur šī laime ir meklējama. Pārsteidzoši, šķiet pārāk vienkārši, lai noticētu, bet šis avots ir mūsos pašos. Tas, kā mēs redzam pasauli, kā uzlūkojam ārējos objektus ir atkarīgs tikai no mūsu, katra individuāla redzējuma. Mēs, iespējams, neuzdodam sev jautājumu, vai tas, kā es redzu lietas, situācijas, cilvēkus patiešām tā arī ir?  Vai tas atbilst īstenībai?

Tas, kā mēs redzam apkārtni, ir mūsu prāta dabas radīts redzējums. Laimes potenciāls ir meklējama mūsu prātā, kuru sasniegt izdodas regulāri praktizējot meditāciju. Caur šo metodi varam iemācīties būt laimīgi jebkādos apstākļos, jebkādas situācijās, jebkādā vecumā.

Regulāras meditācijas prakses palīdz mazināt un pat atbrīvoties no tādām destruktīvām emocijām kā dusmas, naids, bailes, nepacietība, neapmierinātība, greizsirdība u.t.t. Caur meditāciju mēs ieraugam lietu patieso dabu, mēs atpazīstam prāta traucējošos destruktīvos stāvokļus un laika gaitā, tos nebarojot, spējam izsusināt to avotu.

Jogas nodarbības pirmdienās plkst. 19.00, sestdienās plkst.11.00

Hatha jogas nodarbības pirmdienās  plkst 19.00, sestdienās plkst. 11.00 budistu mūka un jogas praktizētāja God. Alekseja Pšenova vadībā.

Pieteikšanās un papildus informācijai zvanīt jogas pasniedzējam – 27792889
Par pasniedzēju lasiet šeit.