Jaunumi

No 1. februāra “Atklājot budismu” mācību kursa 2. modulis “Meditācijas tehnika” ar Helmūtu Ancānu

Atklājot budismu 2. modulis

“Atklājot Budismu” mācību kursa 2. modulis “Meditācijas tehnika” ar Helmūtu Ancānu

1. februārī plkst. 18.00 sākas “Atklājot Budismu” programmas 2. modulis “Meditācijas tehnika”.

Kursā apgūsim meditācijas pamata tehnikas.

Kas ir meditācija un tās nolūks?
Kā pareizi jāsēž?
Kā izveidot meditācijas sesiju?
Kādi ir meditācijas tehniku veidi?
Kā ieraudzīt un pārvarēt meditācijai traucējošos faktorus?

Tikšanās vieta: tiešsaistē (MS Teams)
Nodarbības valoda: latviešu
Mācību datumi: 1., 8, 15. un 22. februāris
Nodarbības sākums: plkst. 18.00
Mācības vada: Helmūts Ancāns

-> Reģistrācijas forma

Nodarbības notiek par ziedojumiem.
Ieteicamais ziedojums EUR 10

Ziedojumu varat ieskaitīt kontā:
GANDEN
reģistrācijas nr. 99500003137
Swedbank, kods HABALV22
konta nr. LV84HABA0551004597372

*Gadījumā, ja ieteicamais ziedojums ir lielāks par to, ko varat šobrīd atļauties, sazinieties ar mums, rakstot uz info@ganden.lv, lai vienotos par iespēju klausīties mācības ziedojot mazāk vai bez maksas.

Meditācijas un prakses trešdienās

Piedāvājam veikt kopējo visaptverošo meditācijas praksi, iepriekš piesakoties. Laiki var mainīties.

Veiksim dažādas budisma tēmai veltītas meditācijas- koncentrēšanās jeb apzinātības meditācijas, kuras palīdz nomierināt izkliedēto prātu, un analītiskās meditācijas, kurās ar fokusēto, mierīgo prātu atklājam realitātes būtību, izmantojot pakāpeniskā ceļa uz apgaismību jeb lam-rim tēmas.

Piedalīties var arī bez iepriekšējas pieredzes.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot uz tālruņa numuru – 29416579. Sākums: plkst. 18.00

Dalības maksa: ziedojumi

Kāpēc meditēt?

Mēs visi vēlamies būt laimīgi un nevēlamies ciešanas. Tiecoties pēc laimes, mēs nemitīgi mainam ārējos apstākļus – darbu, dzīvesvietu, partneri, dzenamies pēc ārējām izklaidēm, iegādājamies arvien jaunākas tehnoloģiskas iekārtas, kas uz laiku spēj mūs aizraut un radīt kādu īsu piepildītības un laimes sajūtu. Šī vēlēšanās būt laimīgam ir tik cilvēcīga un saprotama.

Ir zināms, ka viss nemitīgi mainās un nekas nav mūžīgs, tāpat arī šie ārējie apstākļi, kas ir īsākas vai garākas laimes avots. Šiem ārējiem apstākļiem nav ilglaicības garantijas. Mūsu atkarība un pieķeršanās pie šiem ārējiem, nepastāvīgajiem apstākļiem rada mūsos vilšanos un ciešanas. Mums nav jāatsakās no šiem ārējiem objektiem, bet tiem nevajadzētu būt mūsu galvenajam laimes avotam.

Būtiski ir saprast un atklāt avotu, kur šī laime ir meklējama. Pārsteidzoši, šķiet pārāk vienkārši, lai noticētu, bet šis avots ir mūsos pašos. Tas, kā mēs redzam pasauli, kā uzlūkojam ārējos objektus ir atkarīgs tikai no mūsu, katra individuāla redzējuma. Mēs, iespējams, neuzdodam sev jautājumu, vai tas, kā es redzu lietas, situācijas, cilvēkus patiešām tā arī ir?  Vai tas atbilst īstenībai?

Tas, kā mēs redzam apkārtni, ir mūsu prāta dabas radīts redzējums. Laimes potenciāls ir meklējama mūsu prātā, kuru sasniegt izdodas regulāri praktizējot meditāciju. Caur šo metodi varam iemācīties būt laimīgi jebkādos apstākļos, jebkādas situācijās, jebkādā vecumā.

Regulāras meditācijas prakses palīdz mazināt un pat atbrīvoties no tādām destruktīvām emocijām kā dusmas, naids, bailes, nepacietība, neapmierinātība, greizsirdība u.t.t. Caur meditāciju mēs ieraugam lietu patieso dabu, mēs atpazīstam prāta traucējošos destruktīvos stāvokļus un laika gaitā, tos nebarojot, spējam izsusināt to avotu.

Hatha jogas nodarbības ar Alekseju Pšenovu (dienas un laiki var mainīties)

Iepriekš piesakoties, hatha jogas nodarbības (dienas un laiki var mainīties) ar budistu mūku un praktizētāju god. Alekseju Pšenovu.

Pieteikties iepriekš, info pie pasniedzēja: 27792889

Norises vieta: Budisma meditācijas centrs Ganden centrs, Miera ielā 11-1, Ārdurvju kods: 3254A

Jogas nodarbības notiek par ziedojumiem.

Par pasniedzēju lasiet šeit.