20. – 22. maijam “Viņpus laika – Kalačakras nozīme”, “17 Nalandas meistari” Endijs Vistreihs (Andy Wistreich)

20.maijā, plkst. 19:00-21:00 „Viņpus laika – Kalačakras nozīme”

21. un 22.maijā, plkst. 10:30-13:00 un 14:00-17:00 „17 Nalandas meistari”

papildus 21.maijā, plkst. 9:30 Medicīnas Buddhas pudža

 

Anotācija „Viņpus laika – Kalačakras nozīme”:

‘Kala’ nozīmē laiks un ‘čakra’ – cikls. Iekšējais laiks ir mūsu prāts, ārējais laiks – visums. Apskatīsim, ko nozīmē laikam būt cikliskam, pretēji lineāram, laika konvencionālos ciklus un laika galējo dabu, laika apstāšanos, mandalas nozīmi.

 

Anotācija „17 Nalandas meistari”:

Apskatīsim Nalandas tradīciju (Viņa Svētība Dalailama vienmēr uzsver savās runās, ka Tibetas budisms ir Nalandas tradīcijas pārņēmēja), kā arī šī klostera lielos meistarus un to ietekmi – tādus kā Nagardžuna, Asanga, Vasubandhu, Dignaga un Dharmakirti (to tekstus VS Dalailama komentēs šī gada oktobrī Rīgā), Atiša u.c. Vairāk info: http://fpmt.org/mandala/archives/mandala-for-2012/july/the-seventeen-pandits-of-nalanda-monastery/

Par skolotāju Endiju Vistreihu (Andy Wistreich): Dzimis Anglijā 1950.gadā. Pašlaik pensijā (kopš 2007.gada), bet savu karjeru veltījis kā skolotājs tālākizglītībā Anglijā. Budismu sācis praktizēt no 1980. gada, kad pieņēma patvērumu un solījumus pie Gešes Džampa Tekčog. Astoņdesmitajos Endijs bija garīgās programmas koordinators Mandžušri Londonas centrā (tagad Džamjang), saņēmis mācības no Gešes Wangčen, Lama Ješe, Lama Zopas Rinpoče un citiem. No 1982.gada sācis mācīt un vadīt īsus retrītus centrā. Šai laikā pieņēmis vairākas iesvētības un veicis īsus retrītus vientulībā. Tad pārcēlies uz Somerset, kur turpinājis mācīt centrā „Džamjang Līds”. Pirmo reizi saņemot Kalačakras iesvētību Medisonā, Viskonsīnā, ASV 1981.gadā, Endijs iedvesmojās nebeidzamā entuziasmā studēt un praktizēt Kalačakras tantru, ar spēcīgu vēlmi atbalstīt Kalačakras praktizētājus ar materiāliem, mācībām, retrītiem un tamlīdzīgi, kas viņam arī ļoti veiksmīgi izdodas. 1998.gadā viņš unDavid Reigle izveidoja Internacionālo Kalačakras tīklu (http://kalachakranet.org/), kurā praktizētāji var atrast nozīmīgu informāciju. Kopš ir aizgājis pensijā, veicis gadu garu retrītu, un visu savu pārējo mūžu velta studijām, praksēm un Dharmas mācīšanai. Viņam ir atļauts mācīts dažādus tekstus, kuri pārklāj gan sūtru, gan tantru, tā pat arī vadīt retrītus.

Andy 2016