30.01.-05.02. God. Robīna Kortina

Pirmdien, 30.01. plkst. 19.00 k/t Splendid Palace dokumentālā filma “VAJĀJOT BUDU ” par budistu mūķeni god. Robīnu Kortinu

Atzīta Austrālijas režisora Amjela Kortina-Vilsona daudzkārtēji godalgotā dokumentālā filma par budistu mūķeni god. Robīnu Kortinu “VAJĀJOT BUDU ” Latvijā tiks demonstrēta pirmo reizi vienā seansā 30.01. plkst. 19.00 k/t Splendid Palace (Elizabetes ielā 61, Mazajā zālē). Pārdroša, iespaidīga un varena, daudzkārtēju godalgu ieguvēja, starptautiski atzīta režisora Amjela Kortina-Vilsona, filma, režisora, kura bezkompromisu kinofilmas ir tikušas izrādītas gan Sundance festivālā (Chasing Buddha),  gan Kannās (Cicada, 2009) un Venēcijas kino festivālā (Hail, 2011). “Uzņemta ar aizrautību, mīlestību un ziedošanos”Katoļu garā audzinātā, bijusī politiskā aktīviste un feministe god. Robīna Kortina kļuva par budistu mūķeni 1978. gadā. Daudzu gadu garumā, ceļojot un pasniedzot budisma mācību visā pasaulē, viņa sagrauj visus priekšstatus par to kādai jābūt budistu mūķenei , viņas pasniegšanas stils, spēcīgā personība un tiešums atstāj neizdzēšamu iespaidu ikkatrā, kuru viņa satiek.

Pēc filmas lieliska iespēja satikties ar pašu filmas varoni god. Robīnu Kortinu un uzdot jautājumus par filmu, viņas dzīvi un vairāk kā 30 gadu garo garīgo ceļu. Jums būs iespēja pārliecināties par viņas iedvesmojošo enerģiju un neparasto personību klātienē.

Otrdien, 31.01. plkst. 18.00 – 20.00 Budistu meditācijas centrā Ganden lekcija “Patvērums Trīs Dārgumos”

Ko nozīmē pieņemt patvērumu Trīs Dārgumos (Buddhā, Dharmā un Sanghā) un kuras ir patvēruma būtiskās prakses. Viss par laicīgo cilvēku iespējām pieņemt piecus solījumus un to nozīmi garīgās izaugsmes veicināšanā.

Trešdien, 1.02. plkst. 13.00 RCB ārējā apkalpošanas punktā “Saulaino dienu bibliotēkā” Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcāLekcija un praktiskā nodarbība budisma psiholoģijā ” Kā pašam sev palīdzēt: sarežģītās emocijas”

Turpinot sadarbību ar RCB un BKUS arī šogad god. budistu mūķene Robīna Kortina viesosies Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, lai sniegtu praktiskus padomus mazo pacientu vecākiem, ārstiem un citiem interesentiem. Cilvēka prāts spēj mūs gan iznīcināt, gan atgriezt dzīvē, gan ļaut piedzīvot pilnvērtīgu un mierpilnu ikdienu. Uzzināsim, kā iespējams uzmanību no ārējo cēloņu un risinājumu meklējumiem pavērst uz mūsu iekšējo pasauli.

Trešdien, 1.02. plkst. 19.00 -21.00 Budistu meditācijas centrā Ganden lekcija ” Kā tikt galā ar stresu, kas atņēmis spēku darbā un ikdienas dzīvē: budisma metodes efektīvai stresa pārvarēšanai”

Mūsdienās arvien biežāk pieminēts stress un tā graujošā ietekme uz veselību un dzīvi, un ar to saistītā populārākā mūsdienu kaite  – veģetatīvā distonija. Kā tikt ar to galā un kur atrast spēku dzīvot, aicinām iepazīties ar tūkstošiem gadu senas filosofijas redzējumu, konkrētām, vienkāršām metodēm, kā pielietojot efektīvas un atmetot neefektīvas ikdienas darbības pilnvērtīgi izmantot savas dzīves potenciālu.

Ceturtdien, 2.02. plkst. 19.00 – 21.00 Budistu meditācijas centrā Ganden lekcija “KARMISKĀS PARTNERATTIECĪBAS”

Kas ir Karma un kā tā saistīta ar dzīvesbiedra izvēli. Kāpēc ir tik grūti izveidot harmoniskas attiecības, kāpēc tieši ar šo partneri izveidojas pieķeršanās un spēcīgas emocijas, ko saucam par mīlestību un kur tas viss pagaist, kad esam kopā pavadījuši dažas nedēļas, mēnešus vai gadus? God. Robīna atklās budisma filosofijas redzējumu un iepazīstinās ar praktiskiem ieteikumiem ceļam uz laimīgu kopdzīvi.

Piektdien, 3.02. plkst. 19.00 – 21.00 Budistu meditācijas centrā Ganden lekcija “Kā dzīvot pilnvērtīgi un mirt laimīgi”

Nāvei un tās procesam ir nenovērtējama loma, jo saskaņā ar budismu, tai seko nākamā dzīve. Mēģināsim uzzināt, kā dzīvot un ko varam dzīves laikā darīt savā un citu labā, lai nomirtu laimīgi.

Tēmai atbilstoši, lepojamies, ka pavisam nesen, vienā no god. Robīnas viesošanās reizēm, tepat Ganden centra skolotāju istabiņā viņa pielika punktu liela projekta īstenošanā un drīzumā iznāca praktiska rokasgrāmata “Kā palīdzēt jūsu mīļajiem izbaudīt miršanas procesu un laimīgi pāriet nākamajā pārdzimšanā” tā pieejama arī elektroniski bez maksas FPMT organizācijas mājas lapā šeit: http://fpmt.org/edu-news/a-new-book-by-lama-zopa-rinpoche-how-to-help-your-loved-ones-enjoy-death-and-go-happily-to-their-next-rebirth/

Sestdien, 4.02. plkst. 10.00 – 12.00 , 13.30 – 16.00 un svētdien 5.02. plkst. 10,00 – 12.00, 13.30 – 16.00 lekcijas “Attopies! Kā dzīvot saskaņā ar savām dzīves patiesajām vērtībām”

Budistu literatūrā minētās astoņas laicīgās darbības vai astoņas pasaulīgās dharmas gluži vienkārši pieder pie pieķeršanās un pārmērīgas vajadzēšanas (pēc cilvēka, emocijām vai lietām) sajūtu pirmatnējās būtības, kuras eksistence ir nepamatotu pieņēmumu līmenī.

Pieņēmumu, ka mums nepārtraukti vajag dabūt to, ko gribam, tādejādi izraisot mūsos pastāvīgas alkas pēc laimīgām emocijām, skaistām lietām, mūsu personību cildinošiem, patīkamiem vārdiem un apkārtējo atzinības. Šī pieķeršanās nevar paciest, ja kaut kas notiek pretēji tam! Un spēcīgākās no šīm ir alkas pēc citu atzinības un pieķeršanās tam, ko citi par mums domā. Šīs alkas un pieķeršanās ir tik dziļi iesakņojušās un tik spontānas, ka, lai tām darbotos pretī, nepieciešama liela drosme.

Jo vairāk mēs ielūkojamies savos prātos- kļūstam paši sev terapeiti, kā Lama Ješe to dēvējis – jo vairāk mēs redzam, kā šīs attieksmes vadīti pieņemam lielāko daļu no ikdienas dzīves lēmumiem, tādejādi izraisot bieži vien nepamatotas dusmas, raizes, nomāktības sajūtu, kā arī tik daudz pārpratumu un ciešanu. Sākt rīkoties absolūti pretēji – tieši tik radikāli! – tā arī ir garīgās prakses esence.

Sestdien, 4.02. plkst. 16.30-18.00 Tāras prakse (un patvēruma došanas ceremonija)

Mācības angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Ieteicamais ziedojums: 7Eur vakars (2h), 14Eur pilna diena

Robina Ganden 2017 (1)

Robina BKUS 2017 (1)