12.-13. jūlijā “Par prāta patieso dabu” GLENS SVENSONS

Prāts virza mūsu dzīvi, tajā rodas mūsu idejas, pieņēmumi, uztvere un lēmumi. Prāts ir vissvarīgākais, kas mums ir.

Divos vakaros uzzini par vienu no populārākajām budisma meditācijas praksēm – Mahamudras meditācijas praksi, kas ir par mūsu pašu prātu un tā dabu.

Tiekamies:

  1. jūlijā, trešdien, plkst. 19.00-21.00
  2. jūlijā, ceturtdien, plkst. 19.00-21.00

Mahamudra – tas ir meditācijas prakšu kopums, kas atļauj mums atklāt prāta patieso dabu.

Divu vakaru gaitā vispirms īsi iepazīsimies ar šo Mahamudras praksi kopā ar neilgām meditācijām par prāta patieso dabu. Pirmajā vakarā iesāksim ar prāta definēšanu- kas ir mūsu prāts un tad skatīsimies, kā praksē atklāt konvencionālo prāta dabu. Tikmēr, otrā vakara gaitā koncentrēsimies uz to, kā praksē atklāt galējo prāta dabu.

Kā teicis Buddha: Tas kurš realizē prāta potenciālu, tas sasniedzis apgaismību. Tādēļ, apgaismību nemeklē kur citur – meklē to prātā.

Mācības notiek par ziedojumiem, angļu valodā ar tulkojumu latviski. Vēlamā ziedojuma summa ir 7.00 EUR par vienu vakaru, Ganden draugiem atlaides.

KAS IR MAHAMUDRA?

„Budismā viedums nav kaut kas tāds, ko mēs iemantojam vai izkopjam – tas ir tas, kas mēs tiešām esam, prāta patiesā daba.

Mahamudras meditācijas laikā, mēs atslābināmies tukšumā, skaidrībā, un apzināšanās. [..]

Džogdzen Ponlop Rinpoče (Dzogchen Ponlop Rinpoche) Lasīt rakstu šeit.

Glens Svensons (dzimis Austrālijā) studē un praktizē Dharmas mācības kopš 1995. gada, 2004. gadā beidzis Advancēto Budisma sūtras un tantras septiņu gadu studiju programmu (Masters Program in Advanced Buddhist Studies of Sutra and Tantra) Lamas Tsongkhapas Institūtā, Itālijā. Kopš 2005. gada vienkārši un viegli uztveramā veidā pasniedz Tibetas budisma filozofijas un prakses mācības dažādos budisma (dharmas) mācību centros Austrālijā, Indijā un Eiropā. http://www.glensvensson.org

12-13.07. Glen S. (1) glen