07. septembrī plkst. 19.00 budisma filozofija iesācējiem „Budisms praksē: kā dzīvot laimīgu, piepildītu un pārtikušu dzīvi”

Mēs darām visu, lai būtu laimīgi – mēs mācāmies, strādājam, ceļojam, sportojam, šopojam, čillojam, meklējam savu sapņu princi vai princesi, bet nereti tā arī nesasniedzam gaidīto piepildījuma, laimes un miera sajūtu. Varbūt neesam pietiekoši prasmīgi un “pareizi”, tādēļ centīgi studējam glamūrīgu žurnālu vērtīgos padomus par to, kā pievilināt un noturēt partneri, kā iegūt perfektu pēcpusi, kā kļūt stāvus bagātiem, populāriem, utt.? Bet varbūt esam nolemti mūžīgai neapmierinātībai, jo saskaņā ar populāru afgāņu sakāmo “dzīve nav magoņu lauks”?

Jau divarpus tūkstošus gadu atpakaļ Buda konstatēja, ka cilvēka eksistence ir sarežģīta, grūta, nereti pildīta ar neapmierinošām situācijām. Viņš arī secināja, ka ar to nav jāsamierinās, jo ikviens spēj pilnīgi un neatgriezeniski atbrīvoties no savām problēmām. Un tam nav nepieciešama nekāda melnbalta maģija, samudžināta mistika un paranormālas spējas! Viņš skaidri un saprotami izklāstīja savu attīstības programmu, ko gadus simtos ir īstenojuši ļaužu miljoni. Bet kā gan to praktiski izdarīt normālam 21.gadsimta Latvijas cilvēkam?

Uzsākam pavisam jaunu lekciju sēriju ar mērķi iepazīstināt ar budismu tos, kuri nav iepriekš saskārušies ar budisma teorijas pamatnostādnēm, un tomēr savos garīgajos izaugsmes meklējumos nonākuši pie vēlmes uzzināt, kā uz ikdienā bieži sastopamiem jautājumiem atbild Buda. Noderēs arī tiem studentiem, kas vēlas papildināt savas meditācijas vai jogas nodarbības ar ievadu budisma filozofijā. Ņemiet līdzi savus draugus un paziņas, lai veidotu interesantu sarunu tējas pauzē!

Pasniedzējs:

Helmūts Ancāns par budismu runā nepiespiesti un viegli savieno ikdienas dzīves ainas sarežģītiem Buddhas tekstiem. Ir tik aizraujoši uzzināt, kā daudzas līdz šim neatrisināmas problēmas budisma prakses piedāvā risināt no cita skatu punkta. Vairāk par Helmūtu lasi mūsu mājas lapā: http://ganden.lv/?page_id=1146

Latviešu valodā par ziedojuiem. Ieteicamais ziedojums 10Eur (Ganden draugiem atlaides)

7.09. Helmūts Ancāns Budisma Pamati