V.E. Čoden Rinpočes jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tsering

Lieliskas un iepriecinošas ziņas, VS Dalailamas apstiprināta  V.E. Čoden Rinpočes jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tsering. Dzimis Orissā, Indijā, 2016. gadā. Daudz liecību norādīja uz augsto pārdzimšanu.

Zīmīgi, ka gan V.E. Čoden Rinpoče, gan jaunā reinkarnācija Karma Gompo Tserings dzimuši Tibetiešu mēneša 15.datumā, Saka Dawa laikā.

Informācijai: V.E. Čoden Rinpoče dzimis 1933.gadā, netālu no Rabten klostera Tibetas austrumos. Trīs gadu vecumā tika atpazīts un apstiprināts kā iepriekšējā Rinpočes reinkarnācija, kas, savukārt, bija viens no kandidātiem VS 12. Dalailamam.

Čoden Rinpoče bija arī viens no diviem lamām, kas tika izraudzīti piedalīties debatēs ar Viņa Svētību 14. Dalailamu, kad viņš kārtoja savus gešes eksāmenus.

Laikā, kad 1959. gadā Ķīna ieņēma Tibetu, V.E. Čoden Rinpoče palika dzimtenē un brālēna mājā Tibetas galvaspilsētā Lhasā veica retrītu 19 gadu garumā, nekad nepametot mazo, šauro, tumšo istabiņu visa retrīta laikā. Viņam nebija neviena budisma teksta vai attēla, neviena svētā objekta, kas palīdzētu meditācijās, tikai mazas lūgšanu krelles, ko viņš slēpa apģērba kabatā. Katrs no šiem priekšmetiem, ja to uzietu ķīnieši, kas it bieži nāca pārbaudīt Rinpočes mitekli, būtu iegansts nekavējošam arestam. Tekstus un lūgšanas Rinpoče bija iemācījies no galvas, studējot Sera Dže klosterī, un tā viņš veica visu retrītu, balstoties vien uz savu prātu, lielisko atmiņu un vizualizācijas spēju. 1985. gadā viņš pārcēlās uz Indiju un daudzu gadu garumā sniedza mācības Sera Je klosterī Dienvidindijā.

V.E. Čoden Rinpoče mira 2015. gada 11. septembrī, lai atgrieztos 2016. gadā.