16.02. Tibetiešu Jaunais gads (Losar) – 01.03. Brīnumu diena (Chotrul Duchen) Brīnumu laiks

Tibetiešu kalendārā gada pirmās 15 dienas iezīmē īpašo laiku (Monlam), kad Buddha veica daudzos brīnumus, sākot ar Losar (Tibetiešu Jaungadu) kā pirmo dienu un sasniedzot kulmināciju piecpadsmitajā jeb Brīnumu dienā (Chotrul Duchen).
Šogad Losar ir piektdienā, 16. februārī un īpašais laiks turpinās līdz Brīnumu Dienai – ceturtdienai 01.martam.Tas budismā tiek uzskatīts kā ļoti labvēlīgs laiks, lai veiktu labus darbus un prakses.

Šajā laikā Guru Šakjamuni Buda veica dažādus brīnumus, lai iedvesmotu savus sekotājus. Tas ir  laiks, kas īpaši piemērots, lai veiktu svētceļojumus un intensīvas Dharmas prakses. Šajā laikā daudzi tibetiešu klosteri, tostarp Kopanas klosteris Nepālā, rīko Lielo lūgšanu festivālu jeb Monlam Chenmo – tās ir vairākas dienas vai pat nedēļas, kad mūki veic dažādus rituālus un skaita lūgšanas no agra rīta līdz pat vēlam vakaram.

Ganden centrā šo labvēlīgo laiku atzīmēsim:

21.februārī sākot no plkst.18:00, atzīmējot īpašo Budas dienu, aicinām Budisma un meditācijas centrā Ganden kopīgi lasīt Ārjas Sanghatas Sūtras tekstu latviešu valodā! Var lasīt arī attālināti (sutras kopijas var saņemt Ganden centrā).
Tie, kas lasa, dzird vai pārraksta Ārja Sanghata Sūtras tekstu, uzkrāj neizmērojamus nopelnus un attīra daudz uzkrātās negatīvās karmas..
Vairāk uzzini šeit.

25.februārī sākot no plkst.10.00 veiksim vienas dienas retrītu Ganden centrā, veicot ūdens piedāvājumus u.c. prakses visas dienas garumā.

Jūsu Ganden
Miera 11-1
Ārdurvju kods: 3254A
Tālr. uzziņām 29416579