2022.g. “Kā savaldīt savu mežonīgo prātu?” ar god. Robīnu Kortinu tiešraidē uz lielā ekrāna svētdien 25. septembrī plkst. 10.30

Aicinām uz brokastīm Ganden centrā >> SVĒTDIEN, 25. septembrī plkst. 10.30!

Reģistrējies –>

Mūsu viesmīlīgā centra telpās aicinām iekārtoties ar siltas tējas tasi un kādu našķi kopā ar godājamo Robīnu Kortinu (Venerable Robina Courtin) uz lielā ekrāna tiešraidē no Melburnas!

Mēģināsim nodrošināt iespēju pieslēgties arī neklātienē, tomēr ļoti priecāsimies satikties klātienē un kopā pavadīt šo svētdienas rītu!

Ir dažādi veidi kā tikt galā ar mūsu trakajām domām, mūsu putniem galvā vai kā godājamā Robīna tos dēvē par istabas biedriem mūsu galvās. Dažreiz mēs ar tiem strīdamies, pārveidojam stāstus mūsu galvā, dažreiz mēs tos ignorējam un ļaujam tiem nākt un iet tāpat kā mūsu mājas kaimiņiem. Dažreiz tie mūs sāpina, liek pārdzīvot.

Budismā ir teiciens – ja Tu vari kaut ko mainīt, dari to! Tas ir tāds vienkāršs padoms, kam sekot, vai ne? Bet ko darīt, ja neko izmainīt nevar? Tas tad ir tas brīdis, kad sākās īstā budisma prakse.

Problēma savā būtībā ir dabūt to, ko nevēlamies dabūt. Un tas ar mums notiek tūkstots reizes dienā.

Kad tas notiek, mēs nekavējoties noreaģējam mums pazīstamā veidā, ar emocijām, un tas ir normāli. Mēs vairs neko nekontrolējam, jo emocijas mūs ir pārņemušas.

Saskaņā ar budisma mācību mēs varam izmainīt mūsu prātu, varam to pārprogrammēt. Soli pa solītim mēs varam sākt pārvaldīt savu prātu, savas domas, vadīt tās un kļut paši savas dzīves saimnieki, nevis apstākļu upuri. Tas ir tas patiesais darbs ar sevi.
(fragmenti tulkoti no god. Robīnas tiktok vietnes padomiem katrai dienai)

VAIRĀK PAR NODARBĪBU:
Aicinām uz brokastīm klātienē mūsu centrā Miera ielā 11, brīvā atmosfērā pavadīt jauki svētdienas rītu ar tējas vai kafijas tasi rokās un satikties ar godājamo Robīnu uz lielā ekrāna tiešraidē no viņas mājvietas Melburnā.

VAIRĀK PAR SKOLOTĀJU:
Katoļu garā audzinātā, bijusī politiskā aktīviste un feministe god. Robīna Kortina kļuva par budistu mūķeni 1978. gadā. Daudzu gadu garumā, ceļojot un pasniedzot budisma mācību visā pasaulē, viņa sagrauj visus priekšstatus par to kādai jābūt budistu mūķenei, viņas pasniegšanas stils, spēcīgā personība un tiešums atstāj neizdzēšamu iespaidu ikkatrā, kuru viņa satiek.

Pēc 14 gadu ilgas Atbrīvošanas Cietuma projekta ( tulk. no Liberation Prison Project) vadīšanas, palīdzot tūkstošiem ieslodzīto gan Amerikā, gan Austrālijā, 2009. gadā god. Robīna nodevusi šo pienākumu veikšanu kolēģei Austrālijā. Arī šodien viņa turpina uzturēt sakarus ar daudziem seniem draugiem cietumos.

Skolotāja ne vienreiz vien ir satricinājusi mūs viesojoties Latvijā vairākas reizes un mēs ļoti ceram, ka nākamgad mums varētu būt iespēja satikties arī klātienē.
https://robinacourtin.com/

TEHNISKĀS DETAĻAS:
Tikšanās vieta: Miera iela 11-1, Rīgā (ieejas kods 3254#) pirmais stāvs, pa kreisi
Oriģinālvaloda: Angļu (ar tulkojumu latviski)
Ko ņemt līdzi: Ja vēlaties kādu našķi vai mīļāko tējas/ kafijas marku
Kas būs uz vietas: Uzkodas un karsti dzērieni

Nodarbības notiek par zienojumiem.

Ziedojumi: pēc iespējām un vēlēšanās (ieteicamais ziedojums EUR 10-12 )
Tos piedāvāsim skolotājai pateicībā par sniegtajām mācībām.