No 5. oktobra “Atklājot budismu” kursa 5. modulis “Nāve un atdzimšana” ar Helmūtu Ancānu

“Atklājot budismu” mācību kursa 5. modulis “Nāve un atkārtota dzimšana” 5. oktobrī klātienē,
12., 26. oktobrī un 9., 16., 23. novembrī tiešsaistē pl.18.30

“Un ja nu pēkšņi pienāk manas dzīves pēdējā diena?” – tā ir neērta doma. Tas liek aizdomāties, vai tiešām esam gatavi nāvei, vai zinām, kas mūs sagaida.

Mums vienmēr šķiet: “Man vēl ir laiks, es varu atlikt, man ir svarīgākas lietas darāmas. Man šajā brīdī nav laika domāt par nāvi.”

Mēs sevi pārliecinām par to, ka mūsu atlikušais mūžs ir ilgs un garantēts. Bet atlikušais laiks patiesībā nav atkarīgs no mūsu ilūzijām par nākotni vai no tā, cik daudz darbu mums vēl ieplānots paveikt. Nāve ir viens no svarīgākajiem dzīves pārbaudījumiem.

Mācību kursā apskatīsim nāves un atkārtotas dzimšanas procesu un kā tas iespaido to, kā dzīvojam savu dzīvi. Kas sagaidāms miršanas laikā? Kā piepildīt savu dzīves mērķi, risināt pretrunas un attīstīt prasmes, lai miršanas laikā varētu palīdzēt gan sev, gan citiem? Kā ar budisma praksi nāvi pārvarēt pavisam?

Mācības sastāv no 6 nodarbībām un notiek ceturtdienu vakaros.

Mācības vada: Helmūts Ancāns
Valoda: latviešu
Laiks: 5. oktobrī klātienē;
12., 26. oktobrī un 9., 16., 23. novembrī tiešsaistē pl.18.30
Pateicības ziedojums: ~10-12 EUR

>> Reģistrēties kursam

PAR PROGRAMMU:
FPMT Budisma meditācijas centrs GANDEN piedāvā iespēju iepazīt budismu 2 gadu ilgā mācību programmā “Atklājot budismu”. Tā ir vairāku FPMT (Mahājānas tradīciju saglabāšanas apvienības) skolotāju izveidota budisma mācību programma, kura ir tapusi Lamas Zopas Rinpočes vadībā, izmantojot viņa padomus. Programma sastāv no 14 tēmām un ilgst 2 gadus.

Programmas “Atklājot budismu” mērķis ir sniegt dalībniekiem stingru pamatu Mahājānas budisma praksei. Iesaistoties programmā, dalībnieki gūs Budas mācību garšu, retrītu pieredzi un prasmes, kas nepieciešamas, lai piešķirtu savai dzīvei lielāku jēgu.

PAR PASNIEDZĒJU:
Helmūts Ancāns 2013. gadā ar izcilību pabeidzis padziļinātu budisma filosofijas un psiholoģijas septiņu gadu mācību programmu Itālijā, kura veidota uz klasisko Tibetas klosteruniversitāšu mācību programmu bāzes. Pēc tam aizvadījis gadu nošķirtībā, praktiski nostiprinot programmā apgūtās teorētiskās zināšanas. Kopš 2015. gada ir sertificēts Mahajānas budisma filosofijas un psiholoģijas pasniedzējs.

Šīs mācības būs noderīgas ikvienam cilvēkam, neatkarīgi no reliģiskās vai politiskās pārliecības, tautības, dzimuma vai citiem aspektiem, jo piedāvā pragmatiskas metodes mūsu emocionālās inteliģences attīstīšanai. Šajā apmācībā var iesaistīties jebkurā modulī.

E-pasts: info@ganden.lv
Mājas lapa: ganden.lv, facebook.com/ganden.lv

Ziedot varat Ganden centrā vai ieskaitīt kontā:
Ganden
reģistrācijas nr. 99500003137
Swedbank, kods HABALV22
konta nr. LV84HABA0551004597372

Gadījumā, ja ieteicamais ziedojums ir lielāks par to, ko varat šobrīd atļauties, ziedojiet cik varat. Viss saziedotais tiek izlietots pateicībai skolotājiem par mācībām un Ganden centra telpu uzturēšanai.