2023.g. 7.decembrī pl.18.30 diskusija ar Prof. Mārci Auziņu un Helmūtu Ancānu

“Ceļojums caur zinātni un budismu: no kvantu fizikas līdz apziņai” diskusija ar LU Prof. Mārci Auziņu un Helmūtu Ancānu 7.decembrī pl.18.30 Ganden centrā

Aicinām pievienoties aizraujošai divu fiziķu un pieredzējušu meditētāju diskusijai tiešaistē “No kvantu fizikas līdz apziņai. Ceļojums caur zinātni un budismu”, kur prof. Mārcis Auziņš un Helmūts Ancāns dalīsies savās zināšanās un pieredzē par tādiem jautājumiem kā:

  • Apziņas un matērijas savstarpējā mijiedarbība: kā apziņas nepārtrauktības princips salīdzināms ar enerģijas nezūdamības likumu?
  • Brīvā griba pret determinismu: kāds ir budisma un kāds – zinātnes skatījums?
  • Mākslīgais intelekts: vai tam varētu rasties apziņas pazīmes?
  • Apziņa, matērija un dualisms: kāds ir budisma un kāds – zinātnes skatījums?

Diskusijas dalībnieki:
Mārcis Auziņš: fizikas profesors Latvijas Universitātē. Strādā kvantu fizikas jomā un ir vairāk nekā simts zinātnisko rakstu, kas publicēti pasaules vadošajos nozares žurnālos, autors. Uzrakstījis divas monogrāfijas, kas izdotas Cambridge University Press un Oxford University Pres izdevniecībā. Savas karjeras laikā dzīvojis un strādājis dažādās pasaules malās – Ķīnā un Taivānā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Anglijā, Izraēlā un Vācijā. Tāpat mācījies Tibetas budistu institūtā Kalifornijā. Apguvis gan budistu, gan arī kristīgo meditāciju.

Helmūts Ancāns: sertificēts Mahajānas budisma filozofijas un psiholoģijas pasniedzējs. Ar izcilību beidzis padziļinātu budisma filozofijas un psiholoģijas septiņu gadu mācību programmu Itālijā, kas veidota uz klasisko Tibetas klosteruniversitāšu mācību programmu bāzes. Ieguvis maģistra grādus Latvijas Universitātē fizikā, ekonomikā un finansēs. Studējis ekonomiku un finanšu vadību Northwood University (ASV). 15 gadus strādājis finanšu sektorā, veidojot karjeru no ekonomista līdz centrālās bankas valdes priekšsēdētāja vietnieka amatam.

Laiks: 7.decembris pl. 18:30
Ilgums- 2-3h

>> Biļetes