2023.g. 14. decembrī pl.18.30 Helmūta Ancāna lekcija “Traucējošās emocijas. Gadsimtu viedums”

 

Lekcija ikvienam, piedāvājot pragmatiskas metodes mūsu emocionālās inteliģences attīstīšanai. Emocijas mūsu dzīvē bieži vien nosaka toni daudz lielākā mērā nekā realitātes izpratne. Un tā ir bijis gadsimtiem ilgi. Šobrīd vairāk kā jebkad mums noderētu pēc iespējas mierīgāks prāts, lai mēs spētu pēc iespējas vēsāk novērtēt situāciju sev apkārt.

Mūsu stresainajā, dinamiskajā ikdienā dažādas neirotiskas reakcijas, dusmas, aizkaitināmība ir bieži sastopama parādība, kas gluži nemanot, pamazām, pamazām saēd gan mūsu pašu dzīves kvalitāti, gan sabojā mūsu attiecības ar līdzcilvēkiem, gan kavē sasniegt personīgos un profesionālos mērķus.

Nespējot tikt galā ar šīm traucējošajām emocijām mēs runājam un rīkojamies veidos, ko vēlāk nākas nožēlot, mēs pieļaujam nevajadzīgas kļūdas, mēs (un citi) nevajadzīgi ciešam. 8.gadsimta budistu mūks, Nālandas universitātes filosofs Šantideva savā slavenajā darbā “Ievads bodisatvas dzīves veidā” skaidri un vienkārši, ar praktiski izmantojamiem piemēriem skaidro, kā tikt galā ar mūsu traucējošajām emocijām, kā pārvarēt dusmas un aizkaitinājumu, kā saglabāt sirdsmieru, labestību un psihoemocionālo līdzsvaru arī sarežģītās dzīves situācijās.

Par pasniedzēju:
Helmūts Ancāns 2013. gadā ar izcilību pabeidzis padziļinātu budisma filosofijas un psiholoģijas septiņu gadu mācību programmu Itālijā, kura veidota uz klasisko Tibetas klosteruniversitāšu mācību programmu bāzes. Pēc tam aizvadījis gadu nošķirtībā, praktiski nostiprinot programmā apgūtās teorētiskās zināšanas. Kopš 2015. gada ir sertificēts Mahajānas budisma filosofijas un psiholoģijas pasniedzējs.

Vieta: Budisma centrs Ganden, Miera iela 11-1, Rīga un tiešsaiste
Laiks: 14. decembris plkst.18.30

>> Biļetes klātienei

>> Biļetes tiešsaistei