21.martā pl.18.30 diskusija ar Prof. Mārci Auziņu un Helmūtu Ancānu

Aicinām pievienoties aizraujošai diskusijai “Realitātes izpratne: Fizikas un budisma perspektīva”, kurā fizikas profesors Mārcis Auziņš un budisma pasniedzējs Helmūts Ancāns dalīsies savās zināšanās un izpratnē par realitātes dabu.

Diskusijā tiks apskatītas realitātes pamatīpašības, izmantojot fizikas un budisma perspektīvas, piedāvājot dziļāku izpratni par mūsu eksistences būtību.

Fizika, kas sniedz mums zinātnisku izpratni par Visumu caur fundamentālajiem spēkiem, kvantu mehāniku un nenoteiktības principu, un budisma skatījums no otras puses, ar nepastāvības, tukšuma un atkarīgās rašanās mācībām.

Diskusija sniegs iespēju uzzināt, kā šīs divas pieejas papildina viena otru, atklājot sarežģīto realitātes dabu.

Diskusijas dalībnieki:

  • Mārcis Auziņš: fizikas profesors Latvijas Universitātē. Strādā kvantu fizikas jomā un ir vairāk nekā simts zinātnisko rakstu, kas publicēti pasaules vadošajos nozares žurnālos, autors. Uzrakstījis divas monogrāfijas, kas izdotas Cambridge University Press un Oxford University Pres izdevniecībā. Savas karjeras laikā dzīvojis un strādājis dažādās pasaules vietās – Ķīnā un Taivānā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Anglijā, Izraēlā un Vācijā. Tāpat mācījies Tibetas budisma institūtā Kalifornijā. Apguvis gan budisma, gan arī kristīgo meditāciju.
  • Helmūts Ancāns: sertificēts Mahajānas budisma filozofijas un psiholoģijas pasniedzējs. Ar izcilību beidzis padziļinātu budisma filozofijas un psiholoģijas septiņu gadu mācību programmu Itālijā, kas veidota uz klasisko Tibetas klosteruniversitāšu mācību programmu bāzes. Ieguvis maģistra grādus Latvijas Universitātē fizikā, ekonomikā un finansēs. Studējis ekonomiku un finanšu vadību Northwood University (ASV). 15 gadus strādājis finanšu sektorā, veidojot karjeru no ekonomista līdz centrālās bankas valdes priekšsēdētāja vietnieka amatam.

Laiks: 21.marts pl. 18:30

Vieta: Budisma meditācijas centrs Ganden, Miera iela 11-1, Rīgā

Diskusijas ilgums: 2-3 h

>> Biļetes