09.-14.oktobris Atklājot budismu “Samsāra un nirvāna”. 37 Bodhisattvu prakses. Geše Thubtens Šerabs.

Samsāra un Nirvāna – Pētīsim, kas ir „samsāra” un kā mēs tajā esam iestrēguši. Uzzināsim, kas ir „nirvāna” un kā to sasniegt. Attīstīsim nolūku atbrīvoties no ciešanām un atradīsim praktiskus līdzekļus, lai pretdarbotos traucējošām emocijām un iznīcinātu tās uz visiem laikiem.

Bodhisattvas trīsdesmit septiņas prakses – viens no vispazīstamākajiem prāta pārveidošanas metodes tekstiem Tibetas budisma tradīcijā, kura autors ir Gjalsejs Togmejs Zangpo. Tas ir skaists, iedvesmojošs dzejolis, kurš slavē bodhisattvu, to būtņu ideālus un prakses, kuri apņemas sasniegt pilnu apgaismību visu jūtošo būtņu labā. Dzejoļa trīsdesmit septiņos pantos sniegti pamatnorādījumi tiem, kuri vēlas uzsākt neierobežotas līdzjūtības un mīlestības ceļu par labu visām būtnēm bez izņēmuma.

Programma:

  • Ceturtdiena, 9.okt., pl.19:00 – kā veikt „Sešu sesiju guru jogu”? (attiecas uz tiem, kuri ir saņēmuši kādu no augstākās jogas tantras iesvētībām un šī prakse jāveic regulāri)
  • Brīvdienās, 11. un 12.okt., pl. 10:00-12:00 un 13:30-16:00 – Atklājot budismu modulis „ Samsāra un nirvāna”
  • 13. un 14.okt. pl.19:00 – mācības par „37 Bodhisattvas praksēm”

Par skolotāju: Dzimis Manang ciematā Nepālas rietumdaļā 1967.g., kā otrais dēls piecu dēlu ģimenē. Deviņu gadu vecumā devies studēt uz Kopanas Klosteri, vēlāk uz Sera Dže Klosteri Indijā, ko beidza kā Geše 2000.g., tad gadu studējis Gjume Tantras Koledžā. 2001.g. aizsūtīts uz ASV, kur mācījis FPMT centrā, pēc diviem ar puss gadiem atgriezies Nepālā, kur 3 gadus kalpojis kā galvenais skolotājs Kopanas klosterī. Veicis gan vairākus īsus retrītus, gan vairāk kā gadu garu retrītu Solu Khumhu, Everesta tuvumā. Daudz mācījis gan mūkus, gan rietumniekus ASV un Kanādā.

Viņam ir bijusi tā laime mācīties pie dažādiem izciliem skolotājiem kā Viņa Svētības Dalai Lamas, Lamas Zopa Rinpoče, Čoden Rinpoče, Khenzur Lobasang Tsering, Khenzur Lobsang Tenzin, Khenzur Lobsang Delek, Late Khenzur Ugen Tseten un citiem lieliem lamām.

Ieeja par ziedojumiem:ieteicamais ziedojums par nodarbību 7 EUR (5 EUR).

 

GS