19.02.Tibetiešu jaunais gads (Losar)

Tibetiešu Jaunā 2142. gada svinību sākums plkst. 18:00, filmas par godu Lamas Ješe dienai  sākums plkst. 19:30

Dalības ziedojums: 7EUR

Tibetiešu kalendārā gada pirmās 15 dienas iezīmē īpašo laiku (Monlam), kad Buddha veica daudzos brīnumus, sākot ar Losar (Tibetiešu Jaungadu) kā pirmo dienu un sasniedzot kulmināciju piecpadsmitajā jeb Brīnumu dienā (Chotrul Duchen).
Šogad Losar ir ceturtdienā, 19. februārī un īpašais laiks turpinās līdz Brīnumu Dienai – ceturtdienai 05.martam.Tas budismā tiek uzskatīts kā ļoti
labvēlīgs laiks, lai veiktu labus darbus un prakses.

Kā Lama Zopa Rinpoče saka, Zelta Gaismas sūtra ir ļoti spēcīga un piepilda paša vēlmes, kā arī nes mieru pasaulē un laimi jūtošajām būtnēm līdz pat apgaismībai.
Pirms sūtras lasīšanas noskaitiet 7 reizes mantru, kas palielinās radītos nopelnus:
                                        Om Dhare Dhare Bendhare Svaha.

Sūtru vairākās valodās (tai skaitā angļu un krievu valodās) atradīsiet šeit.

Pārējos Lamas Zopas Rinpočes ieteikumus Jūs varat atrast šeit(Rinpoche’s Advice page, sadaļā “Buddha Multiplying Days”)

Šajā vakarā veiksim 108 gaismas un 108 ūdens piedāvājumus, skandēsim mantras un skatīsimies filmu par godu Lamas Ješe dienai.

Rakstniece Adele Hulse, FPMT dibinātāja Lamas Ješe biogrāfijas “Big Love” autore, stāsta gan par grāmatas tapšanu, gan daudz dažādus sirsnīgus un arī jautrus stāstus no Lamas Ješe (1935-1984) dzīves. Ieraksts tapis 2014. gada rudenī Austrālijā, Universālās Līdzjūtības stupā, netālu no Bendigo.
Lielākai daļai no mums nav laimējies sastap šo allaž smaidošo skolotāju, kuram piemita īpaša prasme uzrunāt Rietumu cilvēkus un iedvesmot budisma izzināšanai un praksei. Viens no nedaudzajiem tibetiešu Lamām, kas pārdzimis citā kultūrā – 1986. gadā vienu gadu veco spāņu zēnu vārdā Osels Hita Torress VS Dalai Lama atzina kā Lamas Ješi jauno formu.
Filma angļu valodā.

Losar and Rigzin