Džado Tulku Rinpoče

Džado Tulku Rinpoče (Khensur Jhado Tulku Rinpoche) Publiskā lekcija Rīgā fon Stricka villā 2018. gada 26. aprīlī un mācības Ganden budisma meditācijas centrā Rīgā 2018. gada 27., 28. un  29. aprīlī.

Džado Tulku Rinpoče ir viens no mūsdienās visaugstāk novērtētajiem Tibetas Budisma Gelug līnijas lamām. Līdztekus viņa izcilajai Gelug klosteru universitāšu izglītībai, gadu gaitā Rinpoče ir saņēmis daudzas mācības no Viņa Svētības Dalai Lamas un viņa diviem galvenajiem skolotājiem, kā arī daudziem izciliem citu tradīciju skolotājiem, kā, piemēram, slavenā Nyingmas meistara Trulshika Rinpočes.

Džado Rinpoče ir izslavēts ar savu spožo intelektu un dinamisko mācību stilu, kā arī īpašu spēju uzrunāt rietumu studentus vienlaikus gan aizraujoši, gan dziļi personīgi. Līdztekus iepriekš minētajām īpašībām, Rinpoče ir studentu vidū izslavēts ar lēnprātīgo izturēšanos un mīlēts pateicoties savai neizmērojamai laipnībai.

Kensur Džado Tulku Rinpoče (Khensur Jhado Tulku Rinpoche (Tenzin Jungne)) dzimis 1954. gadā nomadu ģimenē Tibetā, Namtso ezera apkārtnē, 220 kilometrus uz ziemeļiem no Lhasas. Trīs gadu vecumā viņš ticis atzīts par Jhado klostera abata ceturto reinkarnāciju. Pēc tam, kad 1959. gadā viņam izdevās aizbēgt no ķīniešu okupētās Tibetas, Rinpoče īsu brīdi uzturējās Nepālā, bet vēlāk vairākus gadus pavadīja Dalhaujā un Dharamsalā Ziemeļindijā, kur pabeidza tibetiešu budisma pamatu studijas. Savus iesācēja (novices) mūka solījumus Rinpoče pieņēma 1964.gadā no Viņa Svētības Dalai Lamas, bet  1973. gadā pilnās ordinācijas solījumus no Ling Rinpočes.

No 1972. līdz 1990. gadam Rinpoče studēja Sera Je klosterī Dienvidindijā, kur saņēma plašas mācības no daudziem augstiem lamām, piemēram, Khensur Rinpočes un izcilā meistara Lobsanga Vangčuka. Pēcāk viņš turpināja studijas Gyuto Tantriskajā  klostera universitātē. 1991. gadā Rinpoče ieguva Geshe Lha Rampa pakāpi jeb augstāko izglītības līmeni tibetiešu budisma Gelug tradīcijā. Pēc tam viņš papildināja studijas Gyuto Tantriskajā koledžā Dharamsalā.

No 1992. līdz 1996. gadam Rinpoče kalpoja par skolotāju Viņa Svētības Dalai Lamas personīgajā klosterī Dharamsalā. 1997. gadā Rinpoče tika iecelts par Namgyal klostera Abatu, un šos pienākumus veica līdz pat 2004. gadam. Rinpoče ir saņēmis neskaitāmas mācības un iesvētības no Viņa Svētības Dalai Lamas un viņa tuvākajiem skolotājiem, kā arī no citiem izciliem meistariem, piemēram, Trulshig  Rinpoče un Chogye Trichen Rinpoče.