Alekss Berzins

1370021052_alex-berzinAlekss Berzins (Alex Berzin/ Dr. Alexander Berzin) ir dzimis ASV, Ņūdžersijā. 1972.gadā saņēmis doktora grādu Harvardas Universitātē, Tālo Austrumu valodu un Sanskrita un Indijas valodas studijās. No 1969.gada līdz 1998.gadam dzīvojis galvenokārt Dharamsalā, Indijā, studējot un praktizējot pie meistariem no visām četrām Tibetas Budisma tradīcijām. Viņa galvenais skolotājs bija Tsenšab Serkong Rinpoče, pie kura Alekss 9 gadus strādāja kā tulks un sekretārs, pavadot viņu vairākās pasaules turnejās. Viņš ir arī strādājis kā Dharmas tulks Viņa Svētībam Dalai Lamam.
Dr. Berzins pārvalda sanskritu, tibetiešu un ķīniešu valodas, viņš ir viens no pirmajiem un autoritatīvākajiem tulkiem un terminoloģijas veidotājiem tibetiešu valodā. Viņa ilggadējais pētnieciskais darbs rezultējies publikācijās 19 valodās, kas iekļauj vairāk nekā 20 filozofisko tekstu tulkojumu no tibetiešu valodas, 11 grāmatas, daudzus rakstus, un citas publikācijas.

Dr. Berzins izveidojis apjomīgu mājaslapu (www.berzinarchives.com), kurā atrodams plašs materiālu loks par Tibetas budismu, tā filozofiskajiem un praktiskajiem aspektiem, vēsturi, astroloģiju un mijiedarbību ar citām reliģijām, utt.