God. Robīna Kortina

Robina-Courtin1944. gadā Melburnā kuplā ģimenē dzimusī Robīna jau no mazotnes vēlējusies kļūt par priesteri, taču katoļticīgā māmiņa vien smaidījusi sakot, ka meitenēm tas nav pieejams. Ja nē, tad nē – jaunā austrāliešu dāma nelikusies mierā, viņas taisnīguma izjūta un vēlme palīdzēt nomāktajiem spiedusies ārā pa visām porām – viņa bijusi gan afroamerikāņu tiesību aktīviste, gan cīnījusies pret kapitālismu, gan pieslējusies angļu hipijiem un kļuvusi par ievērojamu austrumu cīņu lietpratēju.
Līdz no tā nācies atteikties kāda satiksmes negadījuma dēļ.
Tā viņa nejauši ieraudzījusi plakātu kafejnīcā, kas aicinājis uz kāda Lamas Ješi lekciju. Tolaik divi tibetiešu mūki, skolotāji Lama Ješi un Lama Zopa Rinpoče iesākuši pirmo budisma centru Austrālijā. Tagad tas ir viņu dibinātās starptautiskās organizācijas FPMT (Federation for Preservation of Mahayana Tradition) sastāvdaļa.
Kā allaž visu, ko godājamā Robīna pasākusi, darījusi par visiem simts un pat vairāk. Visbeidzot viņa bija atradusi pašu radikālāko! Viņai bija 31. Drīz vien viņa pieņēma mūķenes solījumus un nu jau vairāk kā trīsdesmit gadus ir pilnībā ordinēta Tibetas budisma gelug līnijas mūķene.
Taču ar tādu enerģijas daudzumu, kādu apveltīta šī gudrā sieviete nav iespējams stāvēt maliņā.
Gadiem ejot viņa gan vadījusi Wisdom publications izdevniecību, gan bijusi žurnāla Mandala Magazine galvenā redaktore. Bet kas viņu padara īpaši ievērojamu ir vairāk kā 14 gadu darbs ar neskaitāmiem ieslodzītajiem ASV un Austrālijā, dibinot un vadot projektu Ļiberation Prison jeb kā to jēdzieniski varētu latviskot – Atbrīvošana cietumā. Viņas skolojamo vidū ir bijuši vairrākkārtēji slepkavas, uz mūžu ieslodzīti vai pat nāves sprieduma izpildi gaidoši noziedznieki, kuriem ar Robīnas zināšanu un, jā, pasniedzējas, prasmēm, izdevies savu dzīves uzskatu izmainīt pilnībā. Tas, ko sabiedrība visbiežāk sagaida no ieslodzījuma vietām, ir bīstamo tās locekļu ieslodzīšana, bet tas ko god. Robīna sniegusi – ir patiesa viņu kļūšana par labākiem cilvēkiem.
Jau gadu desmitiem nav vienas noteiktas vietas, ko viņa sauktu par mājām, jo visu cauru gadu godājamā mūķene atrodas pārbraucienos no viena kontinenta uz citu, no vienas valsts un otru, jo it visur cilvēku problēmas ir tās pašas. Pieķeršanās, naids, neziņa.
Un viņa patiesi spēj palīdzēt, ja vien mēs paši gribam mainīt savu dzīvi.
Par god. Robīnu uzņemtas arī vairākas starptautiski godalgotas dokumentālās filmas: “Atslēga uz brīvību”(Key to Freedom, 2008) un “Dzenoties pakaļ Budam”(Chasing the Buddha, 1999) http://www.chasingbuddhafilm.com