God. Fedors Strake

Fedor-2bGodājamais Fedors Strake (Tenzin Dongak) dzimis 1967. gadā, netālu no Vācijas un Beļģijas robežas, uzaudzis Minhenē. 17 gadu vecumā, kādas grāmatas iedvesmots, sācis nodarboties ar Zen meditāciju un devās uz Āziju, lai atrastu savu meditācijas skolotāju.

Kādu brīdi pavadījis Tibetā, 1987. gadā viņš nonāca Kopanas klosterī, Nepālā, kur saņēma Lam rim mācības un pieņēma pirmos mūka solījumus. Pilnu mūka ordināciju 1994.gadā skolotājam Fedoram sniedza Viņa Svētība 14.Dalailama. Vairāk kā desmit gadi tika pavadīti nopietnās studijās Sera Džē klosteruniversitātē, Dienvidindijā. Tur viņš bija arī viens no rietumu studentiem paredzētas mītnes Imi-House dibinātājiem un 1996.gadā kļuva arī par tās pirmo direktoru.

Brīvi pārvalda tibetiešu valodu un dharmas tekstus gešes līmenī. Kā tulks palīdzējis daudziem tibetiešu skolotājiem. Īpašas saites viņu vieno ar Austrāliju, uz turieni no Tibetas izceļojuši viņa skolotāji Geše Dagpa un Geše Dawo un viņš ilgu laiku pavadīja ar šiem izcilajiem meistariem Austrālijā.

2007.gadā Lama Zopa Rinpoče apstiprināja God. Fedora atgriešanos dzimtajā Minhenē, lai kļūtu par turienes FPMT centra Arjatāra institūta rezidējošo skolotāju.

God. Fedors katru gadu viesojas Kopanas klosterī kā “Basic programmas” (pamat programma) skolotājs, kā arī atrod laiku dharmas pasniegšanai Šantidevas centrā Ņujorkā, studentiem dažādās Eiropas valstīs, tostarp regulāri arī Latvijā, Ganden centrā.

Paralēli tam viņš aktīvi tulko nozīmīgus tekstus no tibetiešu valodas uz vācu un angļu valodām un publisko tos arī paša izveidotās izdevniecības “Happy Monks Publication” mājas lapā bezmaksas lejupielādei.

2015.gadā, sadarbībā ar “HMP” un ar god. Fedora Strakes atbalstu, nāca klajā pirmā budistu lūgšanu un prakšu grāmata latviešu valodā, kuru, iepriekš sazinoties, var saņemt Ganden centrā.